• Wydarzenia 2019/2020

• APEL Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 27.11.2019 14:48
          • W dniu 8.11.2019 r. odbył się uroczysty apel poświęcony 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele uczący, rodzice oraz  wszyscy uczniowie naszej Placówki.
            Wspólnie celebrowaliśmy to radosne wydarzenie z przeszłości, które pozwoliło nam wolnym dzisiaj Polakom, po raz kolejny pochylić się nad dokonaniami naszych przodków. Ich determinacja, hart ducha niech będą dla nas cennym drogowskazem w budowaniu świadomości narodowej naszych obecnych i przyszłych pokoleń.
            Serdeczne podziękowania dla nauczycieli: Pani Magdaleny Ludowskiej i Pana Grzegorza Grzywny (część merytoryczna), Pana Krzysztofa Krajewskiego (część muzyczna), Pani Anny Bartko-Malinowskiej i Pani Agnieszki Petrzelis (cześć plastyczna).
            Serdeczna podziękowania dla uczniów:  Aleksandry Pałczyńskiej, Hanny Niećko, Amelii Nizioł, Kacpra Adamowicza, Flaszyńskiej Wiktorii, Martyny Szewc, Jana Szafrańskiego, Nizioły Mateusza za profesjonalne przedstawienie meandrów przeszłości.

(WZ)

• Uczcili 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości na sportowo

• 11.11.2019 20:12
          • Uczniowie naszej szkoły zgodnie z wieloletnią tradycją w duchu sportowej rywalizacji świętowali obchody Dnia Niepodległości. Młodzi sportowcy musieli zmierzyć się                      z dystansem 600m. i 800m. Nasi zawodnicy spisali się na medal i osiągnęli niebywały sukces. Sportowe zmagania na wysokim II miejscu w roczniku 2007-2008 ukończył uczeń klasy 6d Karol Kliza, a Eryk Podolak z klasy 5f uplasował się na III miejscu w  kategorii wiekowej 2009.

Wszyscy nasi uczniowie mogą czuć się wygranymi, gdyż pobiegli dla Niepodległej                    i swym sportowym zachowaniem pokazali swój ogromny patriotyzm. Z narodowymi symbolami na piersi wyruszyli na trasę biegu. A oto nasi bohaterowie:

Winiarski Adam                    8c

Kupiec Roxanne                    8d

Miedźwiedź  Aureliusz         8d

Cyc Jakub                              6d

Kliza Karol                            6d

Kosz Jakub                             5d

Łaniak Wiktor                                   5d

Piechnik Fabian                     5d

Różycki Krystian                   5d

Litwińczuk Maksymilian      5f

Podolak Eryk                         5f

Smyl Mikołaj                         5f

Impreza odbyła się 8 listopada 2019r. na Rynku Wielkim, a główny cel, jaki jej przyświecał to uczczenie 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tekst i foto

Marzena Gąska

• LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ

• 27.11.2019 14:49
          • Lekcja historii na żywo – poznawanie miejsc pamięci narodowej, oddanie hołdu ofiarom nazizmu -  to cel wycieczki klasy 8a i 8b, która odbyła się 18 października 2019 roku. Uczniowie zwiedzali Muzeum na Majdanku, były niemiecki obóz koncentracyjny z czasów II wojny światowej. Z powagą i zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazywanych przez panią przewodnik. Uczcili zamordowanych minutą ciszy i zapalając przed pomnikiem znicze pamięci, oddali hołd ofiarom. Opiekunowie wycieczki: pani Grażyna Gaj, Pani Anna Tybulczuk, pani Jolanta Gontarz-Doszla, pan Grzegorz Grzywna.
            (WZ)

• DWIE TWARZE JESIENI

• 07.11.2019 22:55

• 30 października, w ramach projektu edukacyjnego Jesień wokół nas odbyły się warsztaty muzyczno-ruchowe pod hasłem DWIE TWARZE JESIENI. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 3b, 3c, 4a i 6a, którzy słuchali muzyki - śpiewali - tańczyli. Czy dobrze się bawili ? Zobaczcie sami.

Tekst: Joanna Nowak

Foto: Anna Sawka