• Wydarzenia 2019/2020

• PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,KOCHAM CIĘ POLSKO”

• 27.11.2019 14:45
          • Budowanie społeczeństwa obywatelskiego opartego na postawach patriotycznych jest nadrzędnym filarem współczesnej edukacji. Realizowany w naszej Szkole projekt edukacyjny ,,Kocham Cię Polsko” był odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego państwa, które wolne i niezależne powinno gloryfikować, potęgować najwyższą wartość-umiłowanie Ojczyzny.
            Cel, który został określony w naszym wspólnym przedsięwzięciu został w pełni zrealizowany, a jego pokłosie mogliśmy podziwiać i celebrować na oficjalnej wystawie.
            Dziękuję wszystkim Uczniom za determinację, patriotyzm który został unaoczniony w ich pracach. Serdeczne podziękowania dla Nauczycieli, bez których ten projekt nie zostałby zrealizowany. To dzięki Wam i Waszej codziennej pracy możemy kontynuować budowanie świadomości narodowej, której kierunek wyznaczyli nam Polacy po Odzyskaniu Niepodległości. Autor tekstu, Koordynator Projektu: G. Grzywna

• Dzień Tolerancji i Życzliwości

• 27.11.2019 14:45
          • W listopadzie przypadają dwa święta ważne dla wszystkich społeczeństw i państw. 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji , a 21 listopada  jest Dniem Życzliwości.  Nauczyciele i uczniowie uczestniczący w projekcie Erasmus + "Więcej tolerancji, mniej ignorancji" postanowili zorganizować w szkole szereg działań upowszechniających wśród uczniów naszej szkoły postawy akceptacji i szacunku. W poniedziałek 18 listopada gościliśmy reprezentacje uczniów z zamojskich szkół podstawowych, które wzięły udział w Międzyszkolnych warsztatach dotyczących tolerancji i empatii. Głównym efektem współpracy uczniów i spotkania z psychologiem było opracowanie „Międzyszkolnego Kodeksu Akceptacji i Szacunku”, który zostanie rozesłany do wszystkich szkół uczestniczących. Ponadto nasi goście uczestniczyli w  zabawach integracyjnych uświadamiających im jak wiele nas łączy, a drobne różnice nie powinny rodzić konfliktów. Następnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w happeningu promującym życzliwość i akceptację. Kolorowy korowód przeszedł na Stare Miasto, gdzie młodzi ludzie, wspólnie ze sporą grupą uczniów z SP w Płoskim i ich europejskimi gośćmi z Erasmus + , uczestniczyli w wesołych zabawach, śpiewali, przemawiali i dzielili się radością z innymi.

Uczniowie zrozumieli, że trzeba rozmawiać "ze sobą", a nie "o sobie" oraz, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, bez względu na kolor skóry, pochodzenie, wyznanie czy odmienne poglądy.  Każdy z nas powinien być tolerancyjny i szanować to, że słowa i zachowania innych mogą się różnić od naszych. Nie możemy też akceptować wszystkiego bezkrytycznie, ani ślepo podążać za innymi. Musimy być rozsądni i po prostu pamiętać, że każdy ma prawo do własnej opinii.
            (WZ)

• Klaudia wytańczyła puchar!

• 27.11.2019 14:45
          • W dniu 17 listopada br. w Szkole tańca Magdalena i Janusz Myka odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego dla początkujących tancerzy kategorii dzieci i juniorów. Uczennica naszej szkoły z klasy 5a Klaudia Herc zdobyła 1 miejsce w kategorii „Solistka”. Gratulujemy Klaudii sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych turniejach tanecznych. Tekst Katarzyna Wójtowicz-Borodziuk

• SPACER PO ROZTOCZU

• 27.11.2019 14:46
          • Tegoroczna złota polska jesień rozpieszcza amatorów pieszych wędrówek. Również uczniowie 6c ulegli jej czarowi i wraz z opiekunami  wybrali się na szlaki turystyczne Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Przewodnik grup pan Jarosław Kuchta z pasją opowiadał o dobrodziejstwach lasu, różnorodności jego krajobrazu, ale również o zagrożeniach. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się na szlakach i trasach turystycznych. Nie brakowało atrakcji! Uczestnicy wycieczki wzięli udział w wyścigu i rozpoznawali odgłosy zwierząt łownych. Na koniec nieco zziębnięci i głodni wędrowcy dotarli do Zagrody Guciów. Tu, przy gościnnym stole Państwa Jachymków, wszyscy zjedli tradycyjne pierogi z serem i ogrzali się  przy palenisku, skąd po izbie rozciągał się zapach suszonych grzybów. Pobyt w Guciowie uczniowie zakończyli zwiedzaniem zagrody wiejskiej, po której oprowadził ich p. Stanisław Jachymek, barwnie opowiadając o życiu mieszkańców dawnej wsi. Pokazał również osobliwa kolekcję meteorytów i skamielin. Dzień na Roztoczu minął szybko, a mieszczuchy – chociaż zmęczone-dotarły do Zamościa uśmiechnięte i … dotlenione. Pozostała tylko tęsknota za żółcią i czerwienią liści,  za zielenią mchów,  za srebrem sosnowych i świerkowych igieł. Opracowała: E. Malicka
            (WZ)

• Konkurs plastyczny pod hasłem ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

• 27.11.2019 14:46
          • W dniu 14.11.2019 r. został rozstrzygnięty konkurs, zorganizowany przez świetlicę szkolną poświęcony tematyce patriotycznej, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pracę naszych uczniów będzie można podziwiać na wystawie od 19 listopada, zorganizowanej w ramach projektu edukacyjnego - ,,Kocham Cię Polsko”. Wszystkim uczestnikom konkursu gorąco dziękujemy za wspaniałe pomysły i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy. Jesteśmy dumni, że nasza Ojczyzna jest bliska Waszym sercom i wiecie, czym jest patriotyzm.