• Wydarzenia 2019/2020

• Wyjazd klasy 7c do teatru

• 09.12.2019 15:30
          • 6 grudnia 2019 r klasa 7c z okazji Mikołajek pojechała do Lublina do teatru im. J. Osterwy na spektakl pod tytułem "Sposób na Alcybiadesa" w reżyserii Piotra Ratajczaka. Akcja lektury została przeniesiona do czasów współczesnych, do jednej z lubelskich szkół, w której młodzież próbuje zdobyć sposób na historyka i powstrzymać szalone zapędy ciała pedagogicznego. Po bardzo ciekawym spektaklu klasa 7c znalazła również czas na chwilę aktywności fizycznej - lekcje wychowania fizycznego pod okiem instruktorów w Strefie Wysokich Lotów.
            (WZ)
          • Święty Mikołaj przybył …!

• 07.12.2019 13:28
          • W czwartek 5 grudnia do klasy 5a zawitał Święty Mikołaj. Nikt go oczywiście nie widział, ale zostawił pyszny sernik świąteczny oraz prezenty dla klasy 5a. Można więc przypuszczać, że dzieciaki były grzeczne i dobrze  uczyły się przez cały rok. Z tego co widać na zdjęciach radość była wielka. Prezentem za ogromną dobroć, oddanie dla dzieci i szkoły zostały obdarowane również Panie Dyrektor Maria Mołdoch, Marta Zwolna i Edyta Wasil.

Święty Mikołaj oprócz podarków pozostawił listy dla wszystkich szczęśliwych zebranych, w których wyraził swoją radość, że mógł obdarować prezentami tak wspaniałe grono dzieci i dorosłych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu. Zatem starajmy się dalej, pracujemy i uczymy się, aby w przyszłym roku znowu spotkać się w tym samym gronie i świętować MIKOŁAJKI. Tekst: Katarzyna Wójtowicz-Borodziuk

• ZNAM HISTORIĘ MOJEJ SZKOŁY- klasy 3

• 02.12.2019 18:40

• W dniu 28 listopada 2019r. odbył się  Konkurs  ,,Znam  historię mojej szkoły" dla klas 3. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o historii i tradycjach szkoły oraz  rozwijanie zainteresowań uczniów.

Konkurs otworzyła  pani wicedyrektor  Edyta Wasil, która uświadomiła uczniom jak ważne w życiu każdego człowieka są zwyczaje i tradycje oraz istotne jest by znać swoje korzenie      i swoją przeszłość.

Uczniowie klas 3 pracowali w czteroosobowych zespołach rozwiązując poszczególne zadania. Komisja konkursowa w składzie: p. Edyta Wasil, p. Jolanta Gontarz - Doszla przyznała następujące miejsca:

I miejsce -klasa 3c

II miejsce -klasa 3b

III miejsce- klasa 3a i 3d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i pamiętajmy, że każdego dnia tworzymy historię      naszej szkoły.

Konkurs zorganizowały: p. Ewa Martyniuk, p. Elżbieta Karol

• Rozpoczęcie akcji Góra grosza

• 27.11.2019 14:44
          • Samorzad Uczniowski klas 4-8 ma przyjemność  poinformować, że w dniu 25 listopada 2019 roku w naszej szkole miala miejsce inauguracja akcji "Góra grosza".
            Na korytarzu naszej szkoły stanęła wielka skarbonka, do której każdy może dorzucić swój grosik. Przedstawiciele poszczególnych klas rozwiesili plakaty z hasłami zachęcającymi do udziału w akcji.
            Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujacym się poza własną rodzina. Akcja będzie trwała do 2 stycznia 2020 roku. Jak co roku akcja ma również formę konkursu - szkoła, która zbierze najwięcej pieniędzy otrzyma nagrodę. "Nasza szkoła zbiera grosze, masz monety? Zanieś proszę!" Wszystkich zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji.
          • 30-LECIE UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA

• 17.12.2019 17:31
          • W dniu 20 listopada 1989 r. została uchwalona Konwencja o Prawach Dziecka.Z tej okazji w naszej Szkole została przygotowana wystawa poświęcona temu wydarzeniu. Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele przez najbliższy tydzień będą mogli zapoznać się z pracami uczniów klasy 8A, którzy prawa dziecka przedstawili na plakatach edukacyjnych. Serdecznie zapraszam do obejrzenia ich prac, wystawionych na łączniku szkolnym. Chciałbym podziękować Uczniom klasy 8A za zaangażowanie i pracę. To dzięki Wam możemy ponownie zwrócić uwagę na prawa, które przysługują wszystkim dzieciom na świecie, a które nie zawsze są przestrzegane. Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Bartko-Malinowskiej za pomoc w przygotowaniu edukacyjnej wystawy. Autor tekstu: G. Grzywna
            WZ