• Świętowaliśmy Noc Bibliotek !

• 12.06.2016 08:20
          • Po raz drugi świętowaliśmy Noc Bibliotek w Zespole Szkół nr3 w Zamościu.W tym roku pod hasłem „Wolno czytać” odbyło się wiele  atrakcyjnych i ciekawych przygód z książką.
            Uczniowie klas 4 obejrzeli film Magiczne drzewo, który został nam udostępniony przez organizatorów akcji.
            Zaprosiliśmy klasy: 1e i 1f ze Szkoły Podstawowej do wspólnej imprezy czytelniczej, którą  rozpoczęła pani dyrektor Alina Dziki witając uczniów,  wychowawców i nauczycieli bibliotekarzy. Uczennice 2C Gimnazjum   Karolina Radomska, Karolina Staniec, Wioleta Szerafin, Karolina Bancer, Natalia Szostak, Marta Zając przedstawiły  inscenizację „Królewna Śmieszka”, po czym wszyscy obecni na  sali śpiewali piosenkę „My jesteśmy krasnoludki” zapraszając uczestników do wspólnej zabawy ruchowej.  Następnie  starsi uczniowie z Gimnazjum Paulina Bochniarz 1B, Weronika Altmajer, Laura Nowakowska 3C, Jakub Łyś 2A przeczytali  „Bezpieczną bajkę” pod tytułem „112” Beaty Ostrowickiej,  a chłopcy  z 2A  Jakub Momot , Piotr Momot  i   2B  Damian Paczóska, Dawid Skoniecki zaprezentowali ważne komunikaty.

• Czytanie uskrzydla!

• 04.06.2016 12:19
          • W gimnazjum Zespołu Szkół nr3 w Zamościu  w ramach XV  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nastąpiło podsumowanie całorocznych działań biblioteki: apeli, imprez czytelniczych, pięknego czytania dzieciom w Przedszkolach nr 9 i 13, w Szkole Podstawowej nr 3. Wszystkie informacje czytelnicze można przeczytać na stronie szkoły, a szczegółowo na stronie biblioteki w zakładkach: aktualności, spotkania, kiermasze, PoczytajMY . O podsumowaniu naszej całorocznej akcji czytelniczej „Polecamy i czytamy na apelach szkolnych” też w mediach. Na zdjęciach uczniowie klas I, II i III,  którzy brali udział w w/w przedsięwzięciach. Koordynatorem wszystkich  działań czytelniczych  była Elżbieta Smorowska- nauczyciel bibliotekarz
          • 1B Gimnazjum „Wkręcona w czytanie”

• 31.05.2016 19:31
          • 24 maja 2016r. klasa 1B Gimnazjum z panią Elżbietą Smorowską i panią Ewą Malicką uczestniczyły w warsztatach z mnemotechnik w Filii nr2 Książnicy Zamojskiej. Warsztaty zostały przeprowadzone  przez panią Katarzynę Miskę w ramach realizowanego przez Książnicę Zamojską programu „Wkręceni w czytanie”. Mnemotechniki, to techniki pamięciowe, które wykorzystują metody tworzenia i wyobrażania sobie niezwykłych obrazów oraz zasadę łączenia nowych informacji poprzez skojarzenie z inną informacją. Techniki szybkiego uczenia stanowią swoisty trening pamięci, poprawiają koncentrację i pamięć, pozwalają uczyć się szybko i skutecznie oraz ułatwiają naukę języka obcego. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska
          • „Maj z książką” - Polecamy i czytamy w maju!

• 13.05.2016 16:25
          • Podsumowanie całorocznej akcji „Polecamy i czytamy na apelach szkolnych”. 10 maja 2016r.  na apelach dla klas I, II i III następujący uczniowie Paulina Bochniarz, Bartłomiej Babicz 1B, Jakub Łyś, 2A , Natalia Szostak2C, Marlena Studzińska, Karol Olszewski 3A prezentowali i polecali książkę „Papież Jan Paweł II w Zamościu” Janusza Kawałko. W maju są obchody Dnia Patrona Szkoły  i dlatego uczniowie polecali tę książkę, która zawiera wiele cennych informacji, zdjęć i wspomnień z wizyty JP II w Zamościu. Podsumowali też całoroczną akcję czytelniczą zachęcającą uczniów do czytania książek o różnorodnej tematyce. Pierwszy apel odbył się w październiku 2015r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dotyczący czytelnictwa. Od miesiąca listopada 2015r. biblioteka Gimnazjum rozpoczęła akcję czytelniczą „Polecamy i czytamy na apelach szkolnych”. Łącznicy  z biblioteką  klas I, II, III Gimnazjum, chętni  uczniowie i uczniowie realizujących projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię...”  prezentowali wybrane i przeczytane  książki. Inauguracja prezentowanych recenzji odbyła się dnia 10.11.2015r. na apelach poszczególnych klas.
          • Loteria fantowo-książkowa w dniach 9-10 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 3!

• 15.12.2015 19:31
          • W naszej szkole 9 grudnia 2015 r.  zorganizowana była loteria fantowo- książkowa  na szczytny cel –  ratowanie koni idących na rzeź. Prowadzona  i kontynuowana jest też  w SP     i Gimnazjum zbiórka makulatury na w/w cel.  Nasze działania są widoczne i nagradzane. Szkoła Podstawowa nr 3 była już wcześniej wielokrotnie nagradzana za zbiórkę makulatury – są  statuetki, dyplomy  i ogromny PEGAZ  przed szkołą. Gimnazjum również włączało się w akcje ratowania koni, a w tym roku biblioteka  Gimnazjum wyszła z propozycją zorganizowania loterii na ten cel. Ze względu na duże zainteresowanie - loteria odbyła się tylko 9 grudnia 2015 r. (a nie tak jak w ogłoszeniu planowana była na 9,10.12.2015r.),  ponieważ wszystkie dary przyniesione na loterię  zostały wylosowane. II edycja loterii odbędzie się w styczniu 2016 r. Zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli do przynoszenia różnych przedmiotów na loterię (książki, maskotki, gry, zabawki, itp) do biblioteki Gimnazjum. Uczniowie  za I edycję loterii zostali nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania, a my wszyscy biorący udział przyczynimy się do uratowania koni idących na rzeź, ponieważ współpracujemy z Klubem Gaja. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz