• „Z lekturą za pan brat” na apelach szkolnych w listopadzie

• 11.11.2016 14:06
          • 8.11.2016 r. Karol Duda i Bartłomiej Litwin uczniowie 3A Gimnazjum prezentowali lekturę szkolną   Aleksandra Kamińskiego „KAMIENIE NA SZANIEC”. Uczniowie wraz z przygotowanym plakatem  polecającym  i zachęcającym do przeczytania tej książki uczestniczyli w apelach dla klas III i II Gimnazjum. Swoim kolegom i koleżankom przekazali krótką informację o  autorze  lektury i  jej  wspaniałych, młodych ludziach - godnych  miana bohaterów. Tekst i foto: E. Smorowska
          • „Spacer po linie”

• 08.11.2016 13:16
          • Uczniowie klasy 1A i 1C Gimnazjum  obejrzeli 28.10.2016r. przedstawienie  „Spacer po linie”. Spektakl przedstawili aktorzy Teatru  „Kurtyna” z Krakowa  w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej. „Spacer po linie”  to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stają wobec konieczności dokonywania wyborów. Spotkanie realizowane było w ramach projektu „Wkręceni w czytanie” dofinansowane przez Miasto Zamość .Obejrzane przez młodzież  przedstawienie zakończyło   obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  w Gimnazjum, bo  było  ostatnim punktem zaplanowanych działań w październiku. Tekst i foto :  Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz.
          • „Z lekturą za pan brat” podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek

• 21.10.2016 16:23
          • 11 października 2016 r.na apelach  klas 1, 2 i 3 gimnazjum prezentowana była lektura Erica-Emmanuella Schmitta „Oskar i pani Róża”.  Było to pierwsze spotkanie z lekturą na apelach szkolnych, a następne będą przedstawiane w różnych formach  w ciągu całego roku  szkolnego. Lektury szkolne mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego też zaplanowana jest debata na temat „Czy warto czytać lektury? Na w/w  apelu uczennice Karolina Bancer i Natalia Szostak 3C  zapoznały swoich kolegów i koleżanki z głównym wątkiem przeczytanej  książki i zachęcały, że warto ją przeczytać w 100%. Z kolei Franciszek Drozdowski 1C przedstawił tę książkę w formie plakatu i opowiedział w sposób plastyczno-słowny o tej lekturze. Na zakończenie apelu nauczyciel bibliotekarz pani Elżbieta Smorowska przekazała wrażenia  z pobytu w Warszawie w Bibliotece Narodowej i zaprezentowała  przywiezioną nagrodę - Pegaza, dyplom za zajęcie I miejsca w Polsce w kontynuowanej zbiórce makulatury „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom za dotychczasowe  włączenie się w akcję i prosiła o dalszą kontynuację  tych działań. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska
          • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH W GIMNAZJUM: „KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK”

• 09.10.2016 16:21
          • Biblioteka  Gimnazjum  od 3 X – 31 X 2016r.  ogłasza następujące działania:
            1. Udział 11 X 2016 r. w apelach klas I, II i III :
            - Przedstawienie na apelach  łączników z biblioteką szkolną na 2016/2017 r.
            - Przekazanie przez  łączników informacji na temat   „ Czy warto czytać lektury?”
            - Promowanie lektur wśród uczniów – prezentacja plakatu

2. Kiermasz książek i kartek okolicznościowych17 X 2016r. na łączniku szkolnym, a do końca października w bibliotece szkolnej - nowości z Księgarni  i Hurtowni Taniej Książki.
            3. Udział w Spektaklu „Liną do nieba”  Teatru „KURTYNA” z Krakowa   28 X 2016r.  w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej.
            4. Czytanie młodszym dzieciom w ramach Ogólnopolskiego Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej - CEO „ PoczytajMY”.
          • Apele z książką w Roku Henryka Sienkiewicza!

• 20.09.2016 18:33
          • Pierwszy apel dla poszczególnych klas gimnazjum odbył się  06.09.2016 r.  Prezentowana była krótka  relacja z przebiegu Narodowego Czytania 3.09.2016r w autobusach MZK dla pasażerów przemieszczających się „3”, „10” i „31”. Czytane były fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza przez następujących uczniów: Ewę Gilewską, Natalię Mazurek 2A, Paulinę Bochniarz i Bartłomieja Babicza  2B z różnymi wydaniami książki. Uczniowie, nauczyciele, rodzice mieli możliwość opieczętowania swoich książek z domowych biblioteczek pieczątką z Kancelarii Prezydenta. Podsumowaniem w/w działań jest tablica biblioteki na łączniku szkolnym z pamiątkowymi zdjęciami. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz