• 2020/2021

• Świetlicowy konkurs plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

• 22.12.2020 15:38
          • Dnia 21.12.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu świetlicowego „Najpiękniejsza kartka świąteczna”.
            W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 1-3. Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej kartki. Wszystkie były bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wnętrzem, a także serdecznymi życzeniami. Prace wykonano różnymi technikami. Były tradycyjne kartki wykonane np. kredkami, pastelami, ale zdarzały się też oryginalne pomysły z wykorzystaniem cekinów, koralików, filcu, tasiemek itp. Przygotowanie kartek zapewne wymagało od dzieci dużo pracy, wyobraźni i pomysłowości. Podczas oceniania brane były pod uwagę przede wszystkim walory artystyczne pracy, oryginalność, samodzielność  oraz pomysłowość wykonania. Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:

• 17.12.2020 10:18
          • Konkurs plastyczny na plakat pt. "Jak spędziłam/łem czas wolny w czasie pandemii koronawirusa", zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Waleriana Łukasińskiego został rozstrzygnięty. Nagrodzeni uczniowie:

Tkaczyk Wiktoria 1b

Zarębska Lena 2a

Juszczak Kacper 2b

Celem konkursu było propagowanie odpowiedniego zachowania w czasie pandemii, pobudzanie aktywności twórczej, alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu propagującego bezpieczeństwo w czasie pandemii koronawirusa. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbioru nagród rzeczowych do sekretariatu szkoły.Tekst i foto Marzena Gąska

• Świetlicowy Wieczór Poezji Mikołajkowej w Teamsie

• 11.12.2020 11:15
          • Świąteczny czas i zbliżające się święta to okres, w którym najmłodsi oczekują na Świętego Mikołaja, który zapuka do drzwi, a może zakradnie się przez komin? Kto wie? Z pewnością ten sympatyczny Pan z długą, białą brodą szykuje się już do dalekiej podróży wraz ze swym zaprzęgiem reniferów. Pracowite elfy w pocie czoła przygotowują już prezenty dla grzecznych dzieci... Nasze dzieci na pewno też były grzeczne i zasługują na prezenty. Ten magiczny czas mogli poczuć wszyscy uczestnicy spotkania - Wieczoru Poezji Mikołajkowej, który odbył się 10 grudnia 2020r. o godzinie 16.30 na platformie Teams. Organizatorem wydarzenia była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu.

• "Wieczór” wróżb andrzejkowych

• 02.12.2020 08:51
          • 30 listopada w świetlicy szkolnej odbył się „wieczór” wróżb andrzejkowych. Uczniowie poznali tradycje tego obrzędu, wzięli  udział we wspólnym wróżeniu z butów czy laniu wosku. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby o bogactwie, pięknym domu czy wielkiej miłości spełnią się w przyszłości. Organizator: Agnieszka Żuber

• Świetlicowy patriotyczny konkurs plastyczny „Mój dom-moja Ojczyzna”

• 19.11.2020 08:09
          • Oblicze Ojczyzny”
            Tadeusz Różewicz

Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa,
            Miejsce Urodzenia,
            To Jest Ta Mała Najbliższa
            Ojczyzna.
            Miasto, Miasteczko, Wieś,
            Ulica, Dom, Podwórko,(…)

Chętni uczniowie klas 2  również w tym roku, mimo zdalnego nauczania, wzięli udział w patriotycznym konkursie plastycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem mieli za zadanie w konturze Polski umieścić to, co im się kojarzy z naszą Ojczyzną, np. symbole narodowe, swój dom, znajomy krajobraz. Uczniowie swe prace wykonali w formacie A4 techniką dowolną. Oceniano pomysłowość i staranność.