• 2020/2021

• ŚWIETLICOWE WARSZTATY KULINARNE POD HASŁEM <SŁODKIE CO NIECO DLA NASZYCH PAŃ>

• 08.05.2021 13:40
          • Święto Kobiet to najpiękniejszy dzień w roku, w którym musimy pamiętać o naszych cudownych Paniach. O wydarzeniu nie zapomnieli uczniowie świetlicy, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla swoich Pań. Niespodzianka kulinarna wraz z najlepszymi życzeniami trafiła do wszystkich Kobiet pracujących w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję rozwinąć swe umiejętności kulinarne, ponieważ przedsięwzięcie odbyło się w ramach świetlicowych warsztatów kulinarnych. Do słodkiego co nie co dołączamy serdeczne i gorące życzenia:

Życzymy wszystkim cudownym Paniom dużo zdrowia w szczególności.

Niech uśmiech na twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności.

Niech wiatr pieśń niesie radosną, byście czuły się jak wiosną.

Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków.

Aby motyle na dłoni siadały i najskrytsze marzenia spełniały.

Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały.

Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.

W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają.

One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.

ŻYJCIE NAM 100 LAT

Organizatorzy: Marzena Gąska, Agnieszka Petrzelis, Agnieszka Żuber.
            Tekst: Marzena Gąska. Foto: Agnieszka Petrzelis

• Art Therapy na świetlicy

• 08.05.2021 13:41
          • Wiadomo jak ćwiczenie motoryki małej wpływa na sprawność mowy dziecka również w czasie edukacji wczesnoszkolnej. Dokładne kolorowanie skomplikowanych, ale ciekawych wzorów czy zabawa z kolorowankami 4d i animowanie ich tuż po wykonaniu zadania to sposoby na to, by nawet wycofane i niechętne do współpracy dziecko odkryło coś fascynującego, kiedy tylko dokończy wyznaczone zadanie. Rozwijanie w ten sposób koncentracji i wyobraźni także niebywale wspomaga uczenie się. Tak na czwartkowych zajęciach z Art. Therapy w świetlicy z p. Monika Zawiślak dzieci odkrywały taki oto  „zaczarowany świat” kolorowania…

• ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO-PRZESTRZENNY POD HASŁEM „ŚNIEGOWY BAŁWANEK”

• 08.05.2021 13:42
          • W poniedziałek 01.02.2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu Plastyczno – Przestrzennego dla klas 1-3 pod hasłem „ŚNIEGOWY BAŁWANEK”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 35 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie bałwanka w formie przestrzennej, przy użyciu różnorodnych materiałów. Dzieci wykazały się ogromną pracowitością oraz pomysłowością podczas tworzenia swoich dzieł. Pojawiły się bałwanki styropianowe, włóczkowe, papierowe, ze skarpetki z ryżem, z bibuły, z waty, z płatków kosmetycznych, a nawet z kubeczków jednorazowych. Wszystkie prace były wspaniałe i pomysłowe, dlatego też jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano:

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• 08.05.2021 13:43
          • Dzień Babci i Dziadka to jedne z najważniejszych świąt w roku, o których najbardziej pamiętają wdzięczne wnuczęta. Nie może zatem zabraknąć pięknych laurek i upominków, które trafią do rąk naszych drogich seniorów. Najpiękniejsze życzenia płynące z głębi serca przesyłamy wszystkim solenizantom:
            W dniu Święta Dziadka i Babci zamiast poczciwych kapci od wnuków serdeczne życzenia: niech się Wam spełnią Wasze marzenia! Bo nie jest za późno na uśmiech na twarzy płynący ze spełnienia marzeń.
            Babciu kochana! Nie bądź nigdy zatroskana. Niechaj w zdrowiu długie lata dni Twe płyną w pomyślności, niech Twe chwile radość splata, pośród wnucząt Twych miłości.
            Dziadku miły, dobrotliwy, bądź wesoły i szczęśliwy, niech Ci wszystko dobre służy, żyj spokojnie i bez burzy.
            Organizatorzy przedsięwzięcia: Marzena Gąska, Agnieszka Petrzelis, Agnieszka Żuber, Małgorzata Zbyryt. Tekst i foto Marzena Gąska