• 2020/2021

• Warsztaty literacko-plastyczne o tematyce patriotycznej

• 23.11.2020 15:31
          • W dniach 10-17 listopada 2020 roku odbyły się w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu warsztaty literacko-plastyczne o tematyce patriotycznej. Celem warsztatów było: rozwijanie kreatywności uczniów oraz poznanie poezji o tematyce patriotycznej. Dzieci zapoznały się z wierszem Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a następnie wykonały pracę plastyczną – wieniec w barwach biało-czerwonych. W warsztatach wzięło udział 7 uczniów: Gabriela Kitka – 1a, Hanna Oleszek – 1a, Gabriela Małecka – 1b, Emanuele Crisafulli – 1c, Radzimir Trześniowski-Cios – 1c, Karol Kozak – 2a, Kacper Juszczak – 2b. Renata Bałabuch

• Konkurs „Zakładka do mojej książki” z dn. 26.10.2020 r.

• 17.11.2020 13:26
          • Dnia 26.10.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się konkurs plastyczny „Zakładka do mojej książki”, który był przeznaczony dla uczniów klas 2. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 2. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać zakładkę do książki techniką dowolną.

• X edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii” z dnia 20.10.2020 r.

• 17.11.2020 13:23
          • Dnia 20.10.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbyła się X edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii”, który był przeznaczony dla uczniów klas 3 i 4. Celem konkursu było wybranie uczniów z najładniejszym charakterem pisma. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Konkurs odbył się w formie pisemnej. Uczestnicy konkursu otrzymali dwie kartki: jedną – do pisania, drugą – z tekstem do przepisania. Konkurs trwał 45 minut.

• POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ GÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA KOMUNIKAT 2020

• 10.11.2020 16:20
          • Szanowni Państwo,
            Drodzy Wolontariusze, Szefowie Sztabów, Darczyńcy i Przyjaciele PDPZ. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu zakażeń, nie mamy możliwości przeprowadzenia zbiórek ani publicznych ani stacjonarnych. Oznacza to również, że nie będą w tym roku powoływane Sztaby Akcji, Społeczne Komitety Organizacyjne i lokalne Oddziały Biura Akcji. Prosimy o wyrozumiałość i zaakceptowanie decyzji GSKO by nie podejmować działan akcyjnych AD 2020. Życzymy wszystkim dużo zdrowia.
            Z poważaniem
            W imieniu Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej, „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przy Radiu Lublin Ewa Dados

• NOC BIBLIOTEK 2020

• 10.11.2020 16:17
          • KLIMAT NA CZYTANIE – CHRONIMY GATUNKI LITERACKIE
            Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji fundacji CEO promującej czytanie - NOC BIBLIOTEK. Tym razem uczestnikami imprezy byli, ze względów bezpieczeństwa, tylko uczniowie klasy 2d. Żeby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili zostały przypomniane zasady zachowania, które uczniowie przypieczętowali swoimi podpisami.