• 2020/2021

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• 21.01.2021 09:59
          • Dzień Babci i Dziadka to jedne z najważniejszych świąt w roku, o których najbardziej pamiętają wdzięczne wnuczęta. Nie może zatem zabraknąć pięknych laurek i upominków, które trafią do rąk naszych drogich seniorów. Najpiękniejsze życzenia płynące z głębi serca przesyłamy wszystkim solenizantom:
            W dniu Święta Dziadka i Babci zamiast poczciwych kapci od wnuków serdeczne życzenia: niech się Wam spełnią Wasze marzenia! Bo nie jest za późno na uśmiech na twarzy płynący ze spełnienia marzeń.

Babciu kochana! Nie bądź nigdy zatroskana. Niechaj w zdrowiu długie lata dni Twe płyną w pomyślności, niech Twe chwile radość splata, pośród wnucząt Twych miłości.

Dziadku miły, dobrotliwy, bądź wesoły i szczęśliwy, niech Ci wszystko dobre służy, żyj spokojnie i bez burzy.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Marzena Gąska, Agnieszka Petrzelis, Agnieszka Żuber, Małgorzata Zbyryt. Tekst i foto Marzena Gąska

• Konkurs plastyczny „Moja piękna choinka”

• 17.12.2020 11:18
          • Video - Władysław Anasiewicz
            Dnia 15.12.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się finał konkursu plastycznego „Moja piękna choinka”, który był przeznaczony dla uczniów klas 1-3.
            W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Konkurs odbył się w formie online. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać choinkę techniką dowolną i dowolnej wielkości a następnie przesłać jej zdjęcie na adres e-mailowy biblioteki. Komisja w składzie: pani Agnieszka Petrzelis pani Renata Bałabuch przyznała:

• SPOTKANIA Z PRZYRODĄ ONLINE

• 17.12.2020 10:38
          • Tradycją naszej szkoły stała się współpraca z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddziałem w Zamościu organizowana przez bibliotekę szkolną. W tym roku ze względu na pandemię i pracę zdalną, zajęcia odbyły się online. Pani Małgorzata Grabek przygotowała i omówiła ciekawe tematy dla klas 1, 2 i 3: Przygotowanie zwierząt do zimy ; Niebezpieczne rośliny i zwierzęta.
            Uczniowie poznali wiele ciekawych i ważnych informacji, np.: jak zwierzęta różnie przygotowują się do zimy, o tym, że dokarmianie ptaków chlebem, jest dla nich szkodliwe, jakie to są rośliny niebezpieczne dla człowieka, które owady żądlą wielokrotnie itd. Dla utrwalenia poznanej wiedzy uczniowie mieli możliwość zagrać w grę edukacyjną albo rozwiązać quiz. W spotkaniach dzięki życzliwości wychowawców wzięły udział klasy: 1a pani Ewy Martyniuk; 1b pani Anny Sawki; 1c pani Lidii Palikot;1d pani Elżbiety Karol, 2b pani Anny Czugały; 2d pani Anny Stabińskiej; 3a pani Danuty Nowak; 3b pani Jolanty Siuty; 3c pani Elżbiety Ciszewskiej.

• Zabawa „Imię dla czarnego kota”

• 02.12.2020 08:43
          • W dniach 16-23 listopada 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbyła się zabawa „Imię dla czarnego kota”. Zabawa przeznaczona była dla uczniów klas 1-8. Zadaniem uczestników zabawy było zaproponować imię dla czarnego kota. W zabawie udział wzięło 51 uczniów z klas 1-8. Zaproponowano następujące imiona: Bajcur, Bambo, Bastet, Batman, Belzebub, Blacky, Blakier, Budyń, Czakuś, Czarek, Czarnotek, Czarnuszka, Czarnuszek x 3, Czaruś x 3, Czekoladka, Diabeł, Dżoker, Fatum, Heksa Jeżynka, Klakier, Kłopotek, Krecik, Kropka, Lukrecja, Łatka, Magis, Medżik, Mrok, Mruczek, Nigrotunni, Paradoks, Pechowiec, Pechuś, Perełka, Peszek, Północ, Rademenes, Sadza x 2, Sadzonka, Straszek, Węgiel, Węgielek x 8, Witchy, Zawisza, Zefir, Zorro x 3, Zuzia. Renata Bałabuch

• POLSKIE SYMBOLE NARODOWE