• 2020/2021

• SPOTKANIA Z PRZYRODĄ ONLINE

• 08.05.2021 13:35
          • Tradycją naszej szkoły stała się współpraca z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddziałem w Zamościu, organizowana przez bibliotekę szkolną. W tym roku ze względu na pandemię i pracę zdalną, zajęcia dla klas piątych odbyły się online. Pani Małgorzata Grabek przygotowała interesującą prezentację i omówiła temat „Ochrona krajobrazu”. Uczniowie mieli możliwość utrwalić wiadomości z geografii ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek np.  dotyczących nietoperzy. Uczniowie mogli też wypełnić test online i pomimo kłopotów technicznych wielu z tego skorzystało. W spotkaniach wzięła udział klasa 5a pod opieką pani Marioli Dziubki oraz klasa 5b pod opieką pani Beaty Staszewskiej. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• Konkurs „Znam historię mojej szkoły” dla klas 6

• 26.03.2021 08:46
          • Dnia 23 marca 2021 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu „Znam historię mojej szkoły” dla uczniów klas 6. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu online dotyczącego znajomości historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. E. Orzeszkowej w Zamościu. W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas szóstych. Renata Bałabuch

• „Quiz z okazji Dnia Kobiet”

• 09.03.2021 16:29
          • W dniach 24 lutego – 8 marca 2021 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu przeprowadzony został online „Quiz z okazji Dnia Kobiet”, który był przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Zadaniem uczestników quizu było odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące Międzynarodowego Dnia Kobiet. W quizie wzięło udział 103 uczniów. Renata Bałabuch

• Walentynkowe warsztaty literacko-plastyczne

• 08.05.2021 13:36
          • W dniach 26 stycznia-12 lutego 2021 roku odbyły się w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu walentynkowe warsztaty plastyczne online dla uczniów klas 1-3. Celem warsztatów było: promowanie uzdolnień plastycznych, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości estetycznej uczniów. Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie czerwonego serca w 3D, techniką dowolną i dowolnej wielkości. W warsztatach wzięło udział 45 uczniów. Renata Bałabuch

• BEZPIECZNY INTERNET 2021

• 11.02.2021 11:29
          • Biblioteka zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie online:

„BEZPIECZNY INTERNET 2021”.

Zapoznaj się z Zasadami bezpieczeństwa w internecie na stronie szkoły oraz na stronie sieciaki.pl - to pozwoli Ci prawidłowo wypełnić test na:

tam wpisz KOD : 27725676 następnie swoje nazwisko, pierwszą literę imienia oraz klasę, wypełnij test. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania otrzymają stopnie z zachowania. Konkurs to nie tylko zabawa ale też bardzo ważna wiedza, potrzebna w codziennym funkcjonowaniu w sieci. Zapraszam do udziału w quizie.