• 2017/2018

• TENISIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

• 29.11.2017 16:28
          • Najlepsi tenisiści z naszej  szkoły – Łukasz Szozda (6c) i Oskar Lasota (6c)  mieli okazję zmierzyć się z czołówką tenisistów  z zamojskich szkół podstawowych. Podczas Igrzysk Dziecięcych  w Tenisie Stołowym Drużynowym  rywalizowali ze sobą uczniowie klas 4-6. Nasi sportowcy walczyli odważnie o każdy punkt w poszczególnych  meczach singlowych i deblowych.
            Rozegrali trudne mecze, oraz pokazali wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Pomimo wspaniałej współpracy, niestety tym razem nie udało się wywalczyć miejsca na podium.
            Turniej odbył się na obiektach sportowych  Szkoły Podstawowej nr 9  w Zamościu 29 listopada 2017 r., a opiekunem  uczniów  była pani Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3. Naszym zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i życzymy, by nigdy nie opuszczał ich  niezłomny duch walki. Tekst i foto Marzena Gąska

• PŁYWACY NA MEDAL

• 16.11.2017 17:23
          • Medaliści I etapu zawodów pływackich, którzy wywalczyli sobie awans do rejonu mieli okazję wypróbować swych sił podczas igrzysk rejonowych w dniu 16.11.2017r. Na słupku startowym stanęli najlepsi pływacy z naszej szkoły: Niedźwiedź Martyna (4c) – styl dowolny, Adamowicz Kacper (6d) – styl klasyczny, Kucharski Hubert (7b) – styl motylkowy, Malinoś Julia (7a) – styl dowolny, Podolak Natalia (7b) – styl grzbietowy, Sioma Zuzanna (7d) – styl motylkowy. Zmierzyli się z najlepszymi wodnymi sprinterami i pomimo niebywałej konkurencji świetnie poradzili sobie z doskonałymi rywalami. Najmłodsza zawodniczka Martyna Niedźwiedź, oraz jej starszy kolega Kacper Adamowicz zakończyli wodne zmagania na wysokim II miejscu. Setne sekundy dzieliły ich tylko od złota. Na III miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowali się Zuzanna Sioma i Hubert Kucharski, a po najwyższą lokatę sięgnęła Julia Malinoś, która odpłynęła swoim rywalkom i była poza ich zasięgiem. Nasi super medaliści wywalczyli sobie tym samym awans do rozgrywek finałowych, które odbędą się 7 grudnia 2017r. w Lublinie. Natalia Podolak, pomimo wysokiej IV pozycji, którą wypływała stylem motylkowym, nie awansowała do kolejnego, ostatniego etapu zawodów. Wszystkim sportowcom gratulujemy świetnej kondycji i życzymy równie doskonałej formy, oraz przemyślanych rozwiązań taktycznych  na lubelskich torach pływackich. Trzymajcie się cieplutko i płyńcie nam  jak najszybciej w drodze po sukcesy! Impreza odbyła się 16.11.2017r. na Krytej Pływalni w Zamościu, a opiekunem uczniów była p. Marzena Gąska i p. Michał Gromadzki, nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu. Tekst Marzena Gąska. Foto Michał Gromadzki

• GRAND PRIX W PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• 31.10.2017 09:02
          • Dnia 30.10.2017 roku na Krytej Pływalni w Zamościu uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetach. Spotkanie rozgrywane było w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców. Kolejny etap zawodów odbędzie się jeszcze raz w edycji wiosennej. Dzisiaj punktacja prowadzona była w kategorii dziewcząt i chłopców. W kolejnej edycji prowadzona będzie dodatkowo punktacja pomocnicza ze względu na ilość startujących z danej szkoły. Suma punktów w dwóch edycjach złoży się na ostateczny wynik w Grand Prix. Przy jednakowej ilości punktów o kolejności zadecyduje lepszy czas. Dzisiaj dla większości startujących uczniów  naszej szkoły były to pierwsze zawody sportowe, a tym samym mam nadzieję same bardzo pozytywne emocje. Na szczególne wyróżnienie zasługują :

• Żukowska Agata – 4a
            • Niedźwiedź Martyna- 4c
            • Baniak Igor – 4c
            • Szuwarski Bartłomiej – 4c
            • Piłat Paulina – 4e
            • Chmielowiec Wiktor -4e
            • Uchymiak Julia – 4e
            • Adamowicz Kacper – 6d

Opiekunem grupy była pani Marzena Głąb. Tekst i foto: Marzena Głąb

• Mistrzostwa Miasta Zamościa

• 31.10.2017 09:03
          •

Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 brali udział w zawodach lekkoatletycznych zdobywając liczne tytułu. Zawodnicy rywalizowali z kolegami z miasta Zamościa oraz sąsiednich miejscowości powiatu zamojskiego.