• 2017/2018

• II WIOSENNA EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH ZA NAMI

• 30.04.2018 07:23
          • Wystartowało w niej 24 uczniów szkoły podstawowej. Zawodnicy z klas 4-6 rywalizowali w konkurencjach biegowych na dystansie 60m, 300m i 1000m, oraz technicznych – rzut piłeczką palantową i skok w dal. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie i nowe doświadczenie, bo stanęli w blokach startowych po raz pierwszy. Na szczęście wszyscy dali radę i wykonali zadanie, którego się podjęli. Wspaniały team był gotowy spieszyć z pomocą najmłodszym uczestnikom, ale i oni spisali się na medal. Każdy z nich punktował na rzecz szkoły. Niektórzy zaliczyli nawet ogromny sukces i uplasowali się w strefie medalowej:

Nizioł Amelia (6b) – I miejsce w rzucie pieczką palantową (r. 2005) – 39,5m

Kupiec Max (6b) – I miejsce w biegu na dystansie 300m (r.2005) – 46,69

IV miejsce w rzucie pieczką palantową (r. 2005) – 46,5m

Naklicki Paweł (6b) – II miejsce w biegu na dystansie 60m (r.2005) – 8,67

Wojcieszko Klaudia (4a) – II miejsce w rzucie piłeczką palantową (r.2007) – 24m

Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy i gratulujemy odwagi, a przed najlepszymi chylimy czoła i życzymy kolejnych sukcesów w III edycji, która odbędzie się 7 maja w poniedziałek. Impreza odbyła się 26 kwietnia 2018r. na obiektach sportowych OSIR, a opiekunem uczniów była p. Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3. Tekst i foto Marzena Gąska

• GRAND PRIX ZAMOŚĆ (edycja wiosenna)

• 26.04.2018 07:43
          • 24 kwietnia 2018 roku na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się zawody Grand Prix w Pływaniu (edycja wiosenna).

Naszą szkołę w zawodach reprezentowali następujący uczniowie: Niedźwiedź Martyna z kl. 4c –  w stylu motylkowym 46,00 oraz  w stylu dowolnym 38,55 Adamowicz Kacper z kl. 6d – II miejsce w stylu dowolnym 39,68 oraz III miejsce w stylu grzbietowym 37,92 Kucharski Miłosz z kl. 3b NPw stylu motylkowym czas 54,74 oraz w stylu dowolnym 4,69 Baniak Igor z kl. 4c - w stylu dowolnym 47,23 oraz w stylu grzbietowym 52,13. Wszystkim zawodnikom życzę dalszych  sukcesów w zmaganiach sportowych. Tekst: Marzena Głąb

• III Miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

• 19.04.2018 13:54
          • 17.04.2018 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców klas VII z okazji 25-lecia  istnienia Szkół Społecznych. W zawodach startowały następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 10, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa  Komarów, Szkoła Podstawowa Żdanów oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Wszystkich uczestników zawodów powitał prowadzący. Następnie uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Szkoły Społecznej w Zamościu. Rywalizacja pomiędzy szkołami podstawowymi rozpoczęła się na poziomie klas czwartych. Dzieci rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji klas czwartych do rywalizacji przystąpiły klasy szóste. W kategorii klas szóstych I miejsce zajęła Podstawowa Szkoła Społeczna  w Zamościu uzyskując w podsumowaniu 6 punktów odnosząc przewagę 13:10 nad reprezentacją z naszej szkoły, SP Komarów oraz nad SP Żdanów z wynikiem 17:6. Miejsce II zajęła SP Żdanów z 3 punktami. Miejsce III reprezentacja naszej szkoły z 2 punktami. Na miejscu IV zakończyła rywalizację sportową SP Komarów z 1 punktem. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie :
            1.Palak Dawid 7a
            2. Czerwonka Mateusz 7d
            3. Rożek Maciej 7d
            4.Wszoła Grzegorz 7d
            5. Książka  Patryk 7b
            6. Szkamruk Filip 7b
            7. Bekas Jakub 7a
            8. Szefrański Jan 6d
            9. Adamowicz Kacper 6d
            10. Irtugan Daniel 7c

Po podsumowaniu wyników drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy . Zawodnik naszej szkoły Mateusz Czerwonka został najlepszym zawodnikiem turnieju. Nagrody wręczył Pan  Dyrektor Szkół Społecznych w Zamościu, który następnie dokonał uroczystego zamknięcia turnieju. Tekst: Marzena Głąb

• MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• 16.04.2018 08:32
          • W dniu 13 kwietnia 2018 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu odbyła się czwarta edycja/ rewanżowa/ Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej chłopców szkół podstawowych. Brały w niej udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu.
          • Medalowe lokaty dla naszych młodych tenisistów

• 05.04.2018 17:50
          • Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym zakończyły się dla naszych zawodników ogromnym sukcesem. Łukasz Szozda wywalczył wysoką, drugą lokatę, a jego szkolny kolega Oskar Lasota uplasował się na 3 miejscu. Srebro i brąz dały naszym szóstoklasistom awans do kolejnego etapu zawodów na szczeblu rejonowym. Dalsze rozgrywki odbędą się 12 kwietnia w Szczebrzeszynie. Trzymamy kciuki za naszych odważnych sportowców i życzymy kolejnych sukcesów, choć łatwo nie będzie, bo konkurencja jest ogromna, a rywale dobrze przygotowani. Zawody odbyły się 5 kwietnia 2018 roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu, a opiekunem uczniów była pani Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3. Tekst i foto Marzena Gąska