• Sukcesy sportowe

• Miejskie Igrzyska w tenisie stołowym

•  Galeria

18.10.2012r. odbyły się indywidualne Miejskie Igrzyska w tenisie stołowym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Pawlak Kacper, Sokołowski Dominik, Babiuch Kamil- zajął II miejsce  i awansował na zawody rejonowe, które odbyły się w dn. 07.11.2012 w Szczebrzeszynie, gdzie Kamil ostatecznie zajął VII miejsce.

Tekst: M. Gromadzki

• NASI PŁYWACY!

• 24.10.2012r. odbyły się zawody Grand Prix w pływaniu Szkół Podstawowych zorganizowanych przez Zamojski Szkolny Związek Sportowy.

Zawody rozgrywane są w dwóch edycjach/jesień i wiosna/. Nasi uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych. W kategorii dziewcząt startowała Cholewińska Paulina z klasy Va. Płynęła 50 m. stylem dowolnym, zajęła V-miejsce z czasem 0,41,48 s. W kategorii chłopców płynęli Chyrchała Rafał z klasy IV c oraz Herc Bartosz z klasy V a. Na dystansie 50 m. uczniowie zajęli VII m. Rafał płynął stylem dowolnym uzyskał czas 0,44,29 s. Bartek płynął stylem klasycznym uzyskał czas 0,56,73 s. Opiekunem grupy była p. E. Borowik

Tekst: E. Borowik

• Miejskie zawody drużynowe i indywidualne w pływaniu

•

15.11.20012 r. odbyły się miejskie zawody  drużynowe i indywidualne w pływaniu.

W zawodach indywidualnych stylem dowolnym-50 m. startowała Cholewińska Paulina z klasy Va, po bardzo zaciętej rywalizacji zdobyła III-miejsce z czasem 0,38,17 s. i awansowała  na zawody rejonowe. Również stylem dowolnym płynęła Dziwulska Julia uczennica z klasy VI d zajęła VI-miejsce z czasem 0,41,05 s. oraz Chyrchała Rafał z klasy IV c, zajął VII-m. z czasem 0,42,32 s. Stylem klasycznym startował Herc Bartosz i zajął V-miejsce z czasem o,52,83 s. Opiekunem zespołu była p. E. Borowik.

• Zwycięstwo w II Zamojskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży

• Zwycięstwem zawodników Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu zakończyła się rywalizacja w Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanego dnia 22.04.2013 r. w ramach II Zamojskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka i Senatora Jerzego Chróścikowskiego.

Zmaganiom piłkarzy towarzyszyły zawody lekkoatletyczne, rozgrywki piłki ręcznej i piłki siatkowej. Skład SP Nr 3 Zamość: Kamil Babiuch, Jakub Czajka, Mateusz Kniaź, Patryk Miedźwiedź, Rafał Nocko, Kacper Pawlak, Jan Podolak, Jakub Strenciwilk, Sebastian Wawrych. Trener: Dariusz Waryszak. Po zakończonych rozgrywkach Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak udekorował okolicznościowymi dyplomami wszystkich uczestniczących zawodników. Drużyny z miejsc I-III otrzymały ponadto pamiątkowe medale i puchary. Nagrodzeni zostali również trenerzy i opiekunowie zespołów. Ponadto wręczono pamiątkowe medale sędziom w osobach: Sylwester Adamczuk, Krzysztof Fidor, Marcin Kluk i Andrzej Swacha.

KOMUNIKAT KOŃCOWY

• Wielki sukces naszych siatkarzy!

28 lutego odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce i tym samym awansowała na Igrzyska Rejonowe. W Rejonowych Igrzyskach, które odbyły się 13 marca drużyna zdobyła I miejsce, jednocześnie awansując do Igrzysk Wojewódzkich w Świdniku, gdzie 23 marca drużyna zajęła zaszczytne V miejsce. Trenerem drużyny jest p. Dariusz Waryszak.  Gratulujemy!!!

W skład drużyny wchodzą: Kamil Babiuch, Kacper Pawlak, Jan Podolak, Jakub Strenciwilk, Patryk Miedźwiedź, Artur Mazurek, Hubert Szawarski, Arnold Sokołowski, Łukasz Gliwiński

• Gratulacje dla naszych piłkarzy!

23 kwietnia odbyły Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców.

Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce awansując do Igrzysk Rejonowych. W Igrzyskach Rejonowych , które odbyły 20 maja drużyna zajęła I miejsce, przechodząc tym samym do Igrzysk Wojewódzkich, które odbyły się 29 maja w Chełmie. Nasza drużyna zajęła zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy!!!

W skład drużyny wchodzą: Kamil Babiuch, Kacper Pawlak, Jan Podolak, Jakub Strenciwilk, Patryk Miedźwiedź, Rafał Nocko, Sebastian Wawrych, Kacper Czajka.

• GRAND PRIX ZAMOŚCIA W PŁYWANIU

26 kwietnia 2013 r. na Krytej Pływalni w Zamościu odbył się Finał Grand Prix w Pływaniu.

Zawody rozgrywane były w dwóch edycjach; jesień/wiosna. Na klasyfikację końcową składały się wyniki osiągnięte w obu edycjach. Naszą szkołę w finałowej edycji reprezentowały uczennice: Aronowska Weronika, Gąsior Patrycja, Cholewińska Paulina, Dziewulska Julia oraz uczniowie: Herc Bartosz, Chyrchała Rafał, Pikuziński Kamil, Nowak Wojtek. W rywalizacji indywidualnej znaczący sukces odniosła Cholewińska Paulina uczennica z kl.5 a, która po dwóch startach (jesień/zima) zajęła III- miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Poza podium IV - miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął Herc Bartosz z kl. V a, VI-miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął Chyrchała Rafał. W sztafecie 4x25m.dziewcząt i chłopców uczniowie nasi zdobyli V-miejsce. Wszystkim zawodnikom życzę dalszych sukcesów w zmaganiach sportowych.

Tekst: E.BOROWIK

• Finał Miejski zawodów „Czwartki Lekkoatletyczne” w Zamościu

29.05.2013 r. odbył się Finał Miejski zawodów „Czwartki Lekkoatletyczne”.

Uczniowie naszej szkoły w zawodach, będących podsumowaniem startów rundy jesiennej 2012 r. oraz rundy wiosennej 2013, zdobyli 3 medale: 1 srebrny i 2 brązowe. Najlepszy wynik uzyskała Klaudia Pawłowska uczennica klasy 6d, zajęła II - miejsce i srebrny medal w biegu na dystansie 300 m z czasem 54:46 sek. Brązowymi medalistkami zostały: Paulina Cholewińska uczennica klasy 5 a w biegu na dystansie 600 m z czasem 2 min 11 sek. oraz Julia Duszejko uczennica klasy 6 a w biegu na dystansie 600 m z czasem 2 min 17 sek. Zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

Dużą niespodziankę uczniom sprawił Przemysław Tytoń - polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w PSV Eindhoven. Pochodzi z Zamościa, piłkarską karierę rozpoczął w Hetmanie Zamość. Każdy zawodnik otrzymał od bramkarza pamiątkowy autograf.

Tekst :E. Borowik

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
      • (84) 6388118 fax: (84) 6272526
      • ul. Elizy Orzeszkowej 43 Zamość lubelskie 22-400 Polska Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu ul. Elizy Orzeszkowej 43, 22-400 Zamość (adres e-mail: zs3zam@o2.pl, numer telefonu: 84 638 81 18). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail: inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.