• "Ucz się uczyć"

• Wyjazd na Słowacje

• 14.01.2018 15:53
          • W ramach projektu UCZ SIĘ UCZYĆ ( program Erasmus+) w dniach 27.11 - 01.12. 2017r. dwóch nauczycieli naszej szkoły (w tym p. dyrektor) wyjechało do Prešova na Słowacji. Przez 5 dni byli gośćmi  Szkoły Podstawowej w Prešovie, liczącej ok. 500 uczniów. Zgodnie z założeniami projektu nauczyciele obserwowali zajęcia prowadzone z wykorzystaniem technologii ICT. Uczestniczyli w lekcjach:  języka słowackiego, niemieckiego, angielskiego, matematyki, biologii, historii, informatyki, , fizyki i chemii oraz w zajęciach w klasach młodszych. Polscy i słowaccy nauczyciele dzieli się swoimi doświadczeniami w wykorzystywaniu technologii  informacyjno-komunikacyjnej w nowoczesnym nauczaniu oraz w realizacji międzynarodowych projektów. Ponadto poznali słowacką kulturę,  gościnność i życzliwość gospodarzy. Wyjazd dostarczył uczestnikom mobilności nowych doświadczeń i wspomnień.

• "Ucz się uczyć"

• 14.11.2017 07:52
          • Od 01.09.2017 nasza szkoła realizuje w ramach programu Erasmus + nowy projekt o nazwie „Ucz się uczyć”. Jest on skierowany do nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje kompetencje metodyczne, informatyczne, językowe i kulturowe. Projekt zakłada udział uczestników - nauczycieli w szkoleniach specjalistycznych za granicą oraz ich wizyty w szkołach zagranicznych w celu obserwacji lekcji pod kątem metodyki nauczania i stosowania na lekcjach nowoczesnych technologii. Będzie kontynuacją zadań podjętych we wcześniejszych projektach w obszarze nowych metod nauczania i wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnych w nowoczesnym nauczaniu oraz realizacji projektów międzynarodowych. We wrześniu tego roku odbyła się rekrutacja do projektu, w wyniku której zakwalifikowało się do niego 12 nauczycieli różnych przedmiotów. Już w listopadzie pierwsi nauczyciele wraz z P. Dyrektor odbędą wizytę w szkole w Prešovie (Słowacja). Nauczyciele naszej szkoły chcą się rozwijać i nadążać za zmieniającą się Europą, jest to ich potrzeba i cel.