• 2019/2020

• GAZETKA SZKOLNA

• 24.02.2020 16:48
          • Już kolejny rok wydawana jest w naszej szkole gazetka „3NEWS”. W ubiegłym roku ukazało się 5 numerów a w tym roku szkolnym już 3. W zespole redakcyjnym działają głównie uczniowie obecnej klasy 7b: Angelika Magdziak; Wiktoria Pokrywka; Julia Pliżga; Oliwia Pysiewicz; Oliwia Szymańska; Paulina Węcławik ale sporadycznie ukazują się również artykuły innych uczniów są to: Wiktor Chaber kl. 5d; Wiktor Łaniak; Natalia Sołtys 6e; Emilia Kupiec 6e; Maja Rysak 6e; Amelia Lachowska 6e; Weronika Herc 7a; Zuzanna Kosz 7a; Maksymilian Bartkowski 7a; Zuzanna Borkowska 6a; Zuzanna Gasik 3a gimnazjum (już absolwentka naszej szkoły). Gazetki są dostępne w formie: papierowej w bibliotece szkolnej, w sprzedaży (dochód wpłacamy na Radę Rodziców) oraz do pobrania w PDF-ie na stronie szkoły, w zakładce „Gazetka szkolna Trójka News”. Opiekunem gazetki jest pani Jolanta Gontarz-Doszla. Więcej >>>>>
            (WZ)

• „Quiz walentynowy”

• 23.02.2020 14:56
          • W lutym 2020 r. w naszej szkole przeprowadzony został „Quiz walentynkowy” dla uczniów klas 4-8.

Zadaniem uczestników quizu było odpowiedzieć na cztery pytania związane z osobą świętego Walentego. W konkursie obowiązywała zasada: „wszystko albo nic” – aby otrzymać nagrodę w postaci punktów dodatnich z zachowania, należało bezbłędnie rozwiązać cały test.

W quizie wzięło udział 91 uczniów, w tym 77 udzieliło poprawnych odpowiedzi.

Renata Bałabuch

• Od klifu do muflona?!

• 30.01.2020 15:17
          • W styczniu uczniowie klas 5 uczestniczyli w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy z geografii. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą przez panią Małgorzatę, która pokazywała również na mapie, rodzaje krajobrazu występującego w Polsce wraz z charakterystycznym dla niego ekosystemem: od Bałtyku do Karpat i Sudetów. Dowiedzieliśmy się, że nasze województwo jest wyjątkowe, mamy aż 17 parków krajobrazowych najwięcej w Polsce! Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie:

www.quizizz.com/join/

Rywalizacja między klasami spowodowała, że uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem i szybkością (było tylko 30 sekund) odpowiadali na przygotowane pytania. W spotkaniach wzięły udział klasy: 5a, 5b, 5c, 5d, 5e, 5f  pod opieką pani Marioli Dziubki, nauczyciela geografii. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.
            (WZ)

• Konkurs „Mikołaju przybywaj …”

• 12.01.2020 15:28
          •  Konkurs „Mikołaju przybywaj …”

z dn. 12.12.2019 r.

Dnia 12.12.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się konkurs plastyczny „Mikołaju przybywaj …”, który był przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać trójwymiarową postać mikołaja techniką dowolną.

Komisja w składzie:

1. Anna Bełz
            2. Jolanta Gontarz-Doszla
            3. Renata  Bałabuch

przyznała:

I MIEJSCE:

• Nadia Galka – 1a
            • Antoni Tomiczek – 1a
            • Szymon Góra – 2a

II MIEJSCE:

• Karol Kozak – 1a
            • Maja Całka – 1c
            • Kacper Kowalski – 2a

Renata Bałabuch

• XXVII AKCJA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” 2019

• 16.12.2019 17:02
          • W tym roku to już XV akcja wolontariuszy naszej szkoły, w której zbieraliśmy dary dla potrzebujących. Prowadzone było  również Oddziałowe Biuro Akcji, które wydawało  materiały akcyjne na teren powiatu zamojskiego. ZEBRALIŚMY: 319,26  kg darów. W akcji wzięło udział: 16 nauczycieli oraz 53 wolontariuszy: uczniów klas 1-7 oraz 47 darczyńców.
            (wz)