• 2019/2020

• Konkurs „Zakładka do mojej książki” z dn. 26.11.2019 r.

• 05.12.2019 22:48
          • Dnia 26.11.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się konkurs plastyczny „Zakładka do mojej książki”, który był  przeznaczony dla uczniów klas 2.
            W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas 2. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać zakładkę do książki techniką dowolną.

Komisja w składzie:
            Agnieszka  Petrzelis
            Renata  Bałabuch
            przyznała:

I MIEJSCE:
            Oskar Ciastoch – kl. 2a,
            Kacper Kowalski – 2a,
            Szymon Góra – 2a,
            Karol Chaber – 2a.

II MIEJSCE:
            Olivia Zwolan – 2d,
            Lena Rawiak – 2b.
            Eliza Wielowska – 2c,
            Sandra Skonecka – 2a,

III MIEJSCE:
            Władysław Anasiewicz – 2c,
            Oliwia Czop – 2b,
            Mateusz Podkościelny – 2a.

WYRÓŻNIENIA:
            Bartek Kaliszczak – 2b,
            Jan Mękal – 2d,
            Iga Gadzina – 2d,
            Hanna Kuśmierczak – 2d,
            Lena Wodyk – 2b,
            Maja Muszyńska – 2b,
            Zuzanna Goryczka – 2b,
            Filip Jakubowski – 2b,
            Milan Lewicki – 2a,
            Adam Bzymek – 2b.

Renata Bałabuch

• Konkurs „Quiz – jakim jesteś patriotą?”

• 05.12.2019 22:25
          • W listopadzie 2019 r. w naszej szkole przeprowadzony został konkurs „Quiz – jakim jesteś patriotą?” dla uczniów klas 4-8. Jego celem było propagowanie wartości patriotycznych i świadomości obywatelskiej oraz budowanie szacunku dla symboli narodowych

Zadaniem uczestników quizu było odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących symboli narodowych naszego kraju.

W quizie wzięło udział 87  uczniów, w tym 66 udzieliło poprawnych odpowiedzi.

Renata Bałabuch

• Zajęcia czytelniczo plastyczne

• 01.12.2019 16:39

• W listopadzie w kl.1d odbyły się zajęcia czytelniczo plastyczne upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat wartości, ucząc się jednocześnie szacunku dla naszych symboli narodowych. Zwieńczeniem zajęć było powstanie pracy plastycznej przedstawiającej Polskę w kolorach narodowych. Tekst i foto Anna Bełz
          • NOC BIBLIOTEK - „Połączeni przez Trójkę”

• 30.01.2020 14:55
          • Nasza szkoła już po raz 5 brała udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej: NOC BIBLIOTEK organizowanej przez Fundację CEO. Ponieważ hasłem głównym tegorocznych obchodów było „Znajdźmy wspólny język”, biblioteka szkolna przygotowała gry i zabawy pod tytułem „Połączeni przez Trójkę”.

O godzinie 19.00 na łączniku szkolnym spotkali się uczniowie klasy 3d i 7b. Po przeczytaniu kontraktu i złożeniu podpisu, udali się do auli, gdzie podzieleni na kolorowe grupy szukali wspólnych barw na swoich ubraniach. Wszyscy byli zaopatrzeni w latarki, które bardzo się przydały przy szukaniu kolorowych rączek ukrytych na terenie nowej szkoły. Następnie uczniowie wysłuchali wiersza recytowanego przez Wiktorię, Oliwię, Julkę, Paulinę i Maksa i sami spróbowali ułożyć swój wiersz, kolejnym zadaniem uczestników, było stworzenie gry planszowej „Zagraj w ciemno”, przy wykorzystaniu książek  popularnonaukowych z serii „Ciekawe dlaczego”. Po obejrzeniu pokazu tanecznego przygotowanego przez uczniów klasy 7b, widzowie stali się uczestnikami i sami brali udział w zabawie. Krótka przerwa przydała się na oddech i wzmocnienie sił przed następnym zadaniem, którym było stworzenie cieczy nienewtonowskiej i zbadanie wszystkich jej nietypowych właściwości. Udało się to wszystkim grupom, uczestnikom zaś sprawiło mnóstwo frajdy, chociaż sprzątania było co niemiara. Aby nas wszystkich połączyć wykonaliśmy łańcuszek na tyle długi, żeby otoczyć nas wszystkich i to też nam wyszło!

Na zakończenie wspólnej nocy udaliśmy się wszyscy na spacer w ciemnościach, po starej szkole, co było uwieńczeniem całej imprezy i dało nam mnóstwo radości ale też przeżyliśmy chwile grozy, ponieważ w ciemnościach grasowały różne tajemnicze duchy szkoły. Wszystkim udało się jednak przetrwać i zakończyliśmy noc pełną wrażeń i pozytywnych emocji, najczęściej zadawanym pytaniem było: kiedy następna taka NOC BIBLIOTEK???
            Jolanta Gontarz-Doszla; Anna Bełz; Elżbieta Karol, Agnieszka Petrzelis.

(WZ)

• Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

• 25.11.2019 20:14
          • Dnia 25 września 2019 roku 52 uczniów naszej szkoły, z klasy 5c i 5d, wzięło udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci. Dzieciom towarzyszyli opiekunowie: Renata Bałabuch, Anna Telenga i Agnieszka Mazurek. Sala, w której odbyło się spotkanie, została ozdobiona pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów do jednej z książek pisarza. Pisarz opowiadał o początkach swojej drogi literackiej oraz o swoich książkach. W końcowej części spotkania Wojciech Widłak  odpowiadał na pytania uczniów. Uczniowie mieli również możliwość uzyskania autografu od pisarza. Renata Bałabuch