• 100-lecie Szkoły

• Konferencja naukowa

• 17 kwietnia 2018r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbędzie się Konferencja naukowa „Droga do dorosłości - szanse i zagrożenia współczesnej edukacji”. W programie przewidziano wykład dr Małgorzaty Sitarczyk „Szanse i zagrożenia dla współczesnej edukacji” /Wyższa Szkoła Ekonomii Innowacji w Lublinie/ oraz wykład ks. prof. dr. hab. Mariana Nowaka „Personalistyczna pedagogika i dydaktyka realnym wsparciem i programem współczesnej szkoły” /KUL/. Następnie odbędzie się dyskusja panelowa  pod kierunkiem dr Małgorzaty Sitarczyk z udziałem: Prezydenta Miasta  Zamość Andrzeja Wnuka, ks. prof. dr. hab. Mariana Nowaka,  dr Bożeny Krupy, Doroty Pintal, Marii Sakowicz, Anny Teterycz, Aliny Wojtyny. Uczestnicy konferencji poszukiwać będą odpowiedzi na następujące pytania:
              1. Jakie zjawiska społeczne w naszym kraju mają pierwszorzędne znaczenie dla kondycji młodych ludzi?
              2. Jak można sformułować najważniejsze lub najpilniejsze zadania dla polskiej szkoły?
              3. Jak formułować cele edukacyjne, aby podejmowane w szkole działania kształciły potrzebne kompetencje na satysfakcjonujące życie? Konferencja zorganizowana została w ramach obchodów Jublileuszu 100 – lecia szkoły. Odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu przy ul. Orzeszkowej 43. Serdecznie zapraszam Maria Mołdoch dyrektor szkoły.

Sercem i piórem - wspomnienia pracowników i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu.

Z okazji 100 -rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu zwracamy się do wszystkich Pracowników i Absolwentów naszej szkoły z propozycją napisania wspomnień związanych z naszą placówką. Może pamiętacie Państwo jakiś szczególny dla Was dzień, ciekawe zdarzenie, wyjątkową postać, może w Waszym sercu pozostało coś, co domaga się opisania, utrwalenia, uratowania od zapomnienia? Zachęcamy do odtworzenia tych chwil, a my zbierzemy je w jednolitą publikację, wpiszemy Wasze historie w dzieje naszej placówki, zapoznamy z nimi uczniów. Podpisane prace o maksymalnej długości 3 stron A4 prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres:zs3zam@o2.pl do 15.02.2018. Z góry dziękujemy za zaangażowanie. Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu.

Koncert Pokoleń

Szanowni Państwo! Zwracam się do Rodziców-Absolwentów naszej szkoły.
            Z okazji jubileuszu planujemy zorganizowanie wspólnego koncertu byłych i obecnych uczniów naszej szkoły. To prawda - taka inicjatywa wymaga poświęcenia odrobiny czasu i zaangażowania, ale daje również szansę przywołania wspomnień z lat szkolnych, wiele radości ze wspólnego śpiewania oraz mam nadzieję, dobrej zabawy w doborowym towarzystwie. Liczę, że znajdą się wśród Państwa chętni do podjęcia tego wyzwania , a jeśli macie Państwo w swoim otoczeniu naszych absolwentów - licealistów lub studentów - przekażcie im proszę tę informację – może zechcą do nas dołączyć. Wszystkich zainteresowanych proszę o osobisty kontakt, telefoniczny 607 888 117 lub za pośrednictwem facebooka do 15 lutego 2018 r. Joanna Nowak - nauczyciel muzyki