• Wydarzenia 2022/2023

• VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych

• 30.05.2023 14:57
          • Klasa 6c w ramach zajęć  LPZK w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła  w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych , którego organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza BYĆ JAK IGNACY „ZOSTAŃ AMBASADOREM NAUKI”. Uczniowie uczestniczyli w 8 etapach , a każdy z nich był poświęcony innemu zagadnieniu – np. CZĄSTKI ELEMENTARNE I CHEMIA W ŻYCIU CODZIENNYM, ASTRONOMIA I UKŁAD SŁONECZNY, KRYPTOLOGIA, SZYFRY I MATEMATYKA W ŻYCIU.
          • „ZAMOŚĆ – MIASTO WIELOKULTUROWE”

• 20.05.2023 15:04
          • SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE
            5 maja odbyło się NOCOWANIE W SZKOLE , jako podsumowanie projektu edukacyjnego
             „ZAMOŚĆ – MIASTO WIELOKULTUROWE”.
            Uczniowie uczestniczący w projekcie  przedstawili koleżankom i kolegom, delegacjom z klas 4-8, efekty swojej bez mała 3 miesięcznej pracy. Projekt realizowany był w 4 blokach tematycznych: historycznym, muzycznym, kulinarnym i bibliotecznym.
                 Zapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami, które, jak mamy nadzieję, przedstawiliśmy w atrakcyjnej formie: troszkę wiedzy i historii, tańce, śpiewy i konsumpcja. My bawiliśmy się świetnie.
            POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ PODCZAS OGLĄDANIA
             Uczestnicy projektu, uczestnicy podsumowania i organizatorzy: Jolanta Gontarz – Doszla,  Magdalena Ludowska, Anna Lachowska, Magdalena Majer,  Joanna Nowak i Grzegorz Grzywna.

• TYDZIEŃ GIER ORTOGRAFICZNYCH

• 20.05.2023 00:20

• 8 – 12 maja 2023r. odbył się ,,Tydzień gier ortograficznych”  na łączniku szkolnym.

Gry ortograficzne zostały wykonane przez uczniów klas 4 w ramach zajęć kreatywnych z języka polskiego. Celem projektu było utrwalenie zasad ortograficznych. Uczniowie tworząc grę ortograficzną wykazali się znajomością ortografii, pomysłowością, a przede wszystkim kreatywnością. Gry planszowe              są nie tylko doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, ale także uczą logicznego myślenia, przewidywania, podejmowania decyzji oraz  zasad fair play.

To był radosny tydzień, podczas którego uczniowie przekonali się,                  że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych i smartfona.

Organizator: Anna Czugała

• Pola Nadziei 2022-2023

• 12.05.2023 17:58
          • Po raz kolejny Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu wzięła udział w Kampanii Pola Nadziei - ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Zbieraliśmy fundusze dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.
            Co roku na wiosnę, w ramach tej kampanii ruszyliśmy z realizacją działań na terenie szkoły              i poza nią. Pierwsze działanie pod hasłem „żonkilowy bum” wiązało się z wykonaniem żonkili z kolorowej krepiny. Do tego działania z wielkim zaangażowaniem przystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Drugim działaniem była „żonkilowa kwesta” przy Kościele św. Michała Archanioła w Zamościu. W niedzielę 30 kwietnia 2023r. uczniowie - wolontariusze z klas 7 i 8 wraz z opiekunami wręczali żonkile w podzięce za datki. Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc i dobre serce. Tekst: Małgorzata Zbyryt
          • Tydzień Języków Obcych w Trójce

• 08.05.2023 16:31
          • Tradycyjnie Tydzień Języków Obcych, organizowany corocznie w naszej szkole, pełen był wrażeń i wyzwań zarówno dla miłośników języka angielskiego i francuskiego. Ostatni tydzień kwietnia spędziliśmy w podróży po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Francji i Belgii. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. A atrakcji nie brakowało!