• Szkolne Koło Wolontariatu

• POLA NADZIEI 2020/2021

• 27.04.2021 08:10
        • Pola Nadziei to kampania hospicyjna, mająca na celu zbieranie funduszy na rzecz chorych oraz propagowanie idei hospicyjnych w społeczeństwie, przy współpracy z placówkami edukacyjnymi. Motyw przewodni akcji to żonkil, kwiat symbolizujący nadzieję oraz solidarność z chorymi.
          Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”. Kampania rozpoczęła się 12 października 2020r.  jesiennym sadzeniem żonkili na terenie Hospicjum w Łabuńkach Pierwszych.
          Dyrektor Hospicjum Santa Galla ks. Michał Józef Przybysz zwrócił się z prośbą o wykonanie papierowych żonkili. Mimo trudnego okresu postanowiliśmy wziąć udział w kolejnym etapie. W szkole można pobrać materiały do wykonania żonkil, które znajdują się w skrzyneczce obok biblioteki szkolnej.  W woreczku jest kolorowa bibuła i patyczki na 10 żonkili. Gotowe kwiaty należy umieścić w niewielkiej reklamówce  z kartką, na której będzie napisane imię i nazwisko ucznia, klasa.Tak zapakowane żonkile należy zostawić w bibliotece szkolnej lub zanieść do pedagoga szkolnego. Czas na wykonanie żonkili i dostarczenie do szkoły został ustalony od 26 kwietnia 2021r. do 28 maja 2021r. Wykonane przez uczniów kwiaty zostaną wręczane ofiarodawcom podczas kwesty w dniu 30 maja 2021r. przy parafii p.w. świętego Michała Archanioła w Zamościu.
          Uczniowie, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu więcej informacji otrzymają od nauczycieli: p. Anny Lachowskiej, p. Renaty Świstowskiej,  p. Magdaleny Liwińskiej,  p. Marty Gromek. Koordynatorzy akcji na terenie szkoły: p. Małgorzaty Zbyryt, p. Anna Tybulczuk - pedagodzy szkolni