• Sukcesy sportowe

• Gratulacje dla dziewcząt z klas 5!

•

12 września 2013 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbył się IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Turniej organizowany był oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych, 10 - 11 lat oraz 12 - 13 lat. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta młodsze z klas V w składzie:

KWIATKOWSKA LENA, MALUHA ZUZIA. POPRAWA PAULINA - z klasy V b,

ŁUKASIEWICZ KLAUDIA, MAZUREK NATALIA, WÓJTOWICZ KASIA, SZEWCZYK KLAUDIA, ZYCH KAROLINA - z klasy V c,

KROPORNICKA NIKOLA - z klasy Va - bramkarka.

Pomimo zmiennych warunków pogodowych drużyna dziewcząt  zdobyła II - miejsce. Opiekunem zespołu była p. E. BOROWIK. Gratulujemy!

• Miejskie Igrzyska w tenisie stołowym

17.10.2013 r. odbyły się indywidualne Miejskie Igrzyska w tenisie stołowym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

Mękal Michał – zajął VII miejsce

Żukowski Wojciech – zajął IV miejsce i awansował na zawody rejonowe.

Kalman  Mateusz- zajął II miejsce i awansował na zawody rejonowe.

Tekst: Michał Gromadzki

• GRAND PRIX ZAMOŚCIA

• 24.10. 2013 r. na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się Zawody Pływackie Grand Prix /edycja jesienna/.

Naszą szkołę w edycji jesiennej reprezentowały uczennice: Aronowska Weronika kl. V c , Gąsior Patrycja kl. V c, Cholewińska Paulina kl. VI a , Maluha Zuzanna kl. V b oraz uczniowie: Herc Bartosz kl. VI a, Chyrchała Rafał kl. V c, Pikuziński  Kamil kl. V a, Nowak Wojtek kl. V a.

W pływaniu indywidualnym ogromny sukces odnieśli:

Cholewińska Paulina uczennica  z kl. 6 a płynęła stylem motylkowym (delfin) zdobyła:

I -miejsce na dys. 50 m z czasem - 41,02 s

I -miejsce na dys. 50 m  z czasem - 43,16 s stylem klasycznym

Chyrchała Rafał uczeń z kl. V c płynął stylem grzbietowym  zajął:

I – miejsce na dys. 50 m z czasem – 43,16 s oraz

II - miejsce na dys. 50 m z czasem – 45,11 s stylem motylkowym (delfin)

Herc Bartosz uczeń z kl. VI a płynął stylem klasycznym zajął znakomite

I – miejsce na dys. 50 m z czasem 45,27 s

III – miejsce na dys. 50 m z czasem 45,51 s stylem motylkowym.

Po zaciętej rywalizacji bardzo dobre III - miejsce zajęła sztafeta mieszana w składzie: Cholewińska Paulina, Aronowska Weronika, Herc Bartosz, Chyrchała Rafał z czasem -1 min 23 sek 17

W drużynowej sztafecie 4 x 25 m dziewcząt i 4 x 25 m chłopców uczniowie nasi zdobyli dobre IV- miejsce. Wszystkim zawodnikom życzę dalszych  sukcesów w zmaganiach sportowych.

Tekst: E.BOROWIK

• Sukcesy w pływaniu

W miejskich zawodach pływackich, które odbyły się dnia 14.11.2013 r. na krytej pływalni w Zamościu uczniowie Zespołu Szkół nr 3/Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu startowali w trzech konkurencjach.

W sztafetach ośmioosobowych nie wywalczyli miejsca na podium, ale nie wrócili z pustymi rękoma. Paulina Cholewińska oraz Bartłomiej Herc zajęli pierwsze i drugie miejsce w stylu klasycznym na 50 metrów. Opiekunem na tych zawodach była p. Elżbieta Borowik.

• Medal na Rejonowych Igrzyskach SZS w Pływaniu

25 listopada 2013 r. odbyły się zawody w pływaniu - drużynowe 8 x 25 m i indywidualne  na dystansie 50 m stylem dowolnym.

W zawodach indywidualnych  stylem klasycznym płynęły dwie osoby: Paulina Cholewińska oraz Bartosz Herc uczniowie kl. 6 a.

Paulina zajęła III - miejsce. Brązowa medalistka awansowała do zawodów wojewódzkich. Bartosz zajął   IV - miejsce.

Wojewódzkie Igrzyska SZS w Pływaniu.

4.12.2013 r. Kryta Pływalnia OSiR gościła najlepszych zawodników z Województwa Lubelskiego Szkół Podstawowych. Paulina Cholewińska w swojej konkurencji 50 m stylem klasycznym zajęła VII - miejsce z czasem 42 sek. 80. GRATULACJE! ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW SPORTOWYCH.

Tekst: p. E.BOROWIK

• TURNIEJ PŁYWACKI O PUCHAR DYREKTORA ZS NR 6 w ZAMOŚCIU

06.03.2014 r. odbył się TURNIEJ PŁYWACKI O PUCHAR DYREKTORA ZS NR 6 w ZAMOŚCIU.

Naszą szkołę godnie i walecznie reprezentowało 13 osób.

6 osobowa drużyna dziewcząt w składzie: CHOLEWIŃSKA PAULINA(6a), ARONOWSKA WERONIKA, GĄSIOR PATRYCJA (5c), WILK JULIA(5b), MALINOŚ JULIA(3a), SOSNOWSKA JOANNA(3c).

7 osobowa drużyna chłopców w składzie: HERC BARTOSZ(6a), NOWAK WOJTEK, PIKUZIŃSKI KAMIL, MATWIJ JAKUB -5a, BUJAK JAKUB (5c), JAREMCZUK ŁUKASZ, PILIPCZUK MATEUSZ(4c).

Sztafeta dziewcząt i chłopców pływała po:

6x25m stylem dowolnym

6x25m stylem zmiennym

6x25m stylem dowolnym z pływakiem

6x25m stylem dowolnym z „makaronem”

6x25m stylem dowolnym z kołem ratunkowym

Po zmaganiach sportowych, zespół dziewcząt i chłopców wspólnie zajął IV- miejsce.

Opiekun zespołu: Borowik Elżbieta

24.04.2014 r. na Krytej Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Zawody Pływackie Grand Prix Szkół Podstawowych /edycja wiosenna/.

Zawody były realizowane na zlecenie Miejskiego Związku Sportowego. Zawodnicy startowali w sztafetach: 4 x 25 m dziewcząt i chłopców, w sztafecie mieszanej oraz w pływaniu indywidualnym. W edycji wiosennej naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aronowska Weronika kl. V c, Gąsior Patrycja kl. V c, Cholewińska Paulina kl. VI a, Sosnowska Joanna kl. III b oraz Herc Bartosz kl. VI a, Chyrchała Rafał kl. V c, Nowak Wojtek kl .V a, Pikuziński Kamil kl. V a.

W podsumowaniu edycji jesiennej i wiosennej nasi uczniowi odnieśli ogromny sukces w pływaniu indywidualnym:

CHOLEWIŃSKA PAULINA - podwójna ZŁOTA MEDALISTKA - uczennica z kl. VI a płynęła stylem motylkowym(delfin) i zdobyła świetne:

I - miejsce na dys. 50 m z czasem - 0, 36,68 sek.
          I -miejsce na dys. 50 m z czasem - 0, 42,06 sek. stylem klasycznym

HERC BARTOSZ -  ZŁOTY I SREBRNY MEDALISTA - uczeń z kl. VI a płynął stylem klasycznym zajął znakomite:

I – miejsce na dys .50 m z czasem 0,43,34 sek.
          II – miejsce na dys.50 m z czasem 0,39,60 sek. stylem motylkowym

CHYRCHAŁA RAFAŁ – ZŁOTY I BRĄZOWY MEDALISTA - uczeń z kl. V c płynął stylem grzbietowym  zajął bardzo dobre :

I – miejsce na dys.50m z czasem – 0,39,59sek.oraz

III - miejsce na dys.50m z czasem- 0,43,68sek.stylem motylkowym

Po zaciętej rywalizacji bardzo dobre III - miejsce zajęła sztafeta mieszana w składzie: Cholewińska Paulina, Sosnowska Joanna, Herc Bartosz, Chyrchała Rafał.

W drużynowej sztafecie 4x25m.dziewcząt i 4x25m. chłopców uczniowie nasi zdobyli dobre IV-miejsce. Wszystkim zawodnikom życzę dalszych  sukcesów w zmaganiach sportowych.

• Kontakty

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
      • (84) 6388118 fax: (84) 6272526
      • ul. Elizy Orzeszkowej 43 Zamość lubelskie 22-400 Polska Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu ul. Elizy Orzeszkowej 43, 22-400 Zamość (adres e-mail: zs3zam@o2.pl, numer telefonu: 84 638 81 18). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail: inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.