• POLECANE KSIAŻKI

• Folder D

• 23.04.2020 11:30
          • „Dawid i Larisa. T. 1: Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” M. Widmark

Seria książek dla miłośników zagadek nawiązujących do jakiejś dziedziny nauki. W serii znajdziecie tajemnicę, przygodę i wątek romantyczny. Martin Widmark jest również autorem bardzo popularnej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. W tej części serii trzynastoletni Dawid oraz jego koleżanka Larisa poszukują zaginionego Melchiora.

„Dzienniczek Cwaniaczka. T.1” J. Kinney

Seria opowiada historię nastolatka Grega Heffley’a , ucznia gimnazjum. Bohater opisuje w swoim pamiętniku, z dużym poczuciem humoru, zmagania ze szkolną rzeczywistością.

„Dziennik Łowcy Przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura”
            Sz. Radzimierski

Bohater książki, nastoletni Szymon zwany Simonem, zaprasza czytelników, tym razem, w podróż na Madagaskar, aby odkryć sekrety czerwonej wyspy. Bohater spróbuje rozwiązać zagadkę klątwy pasiastego lemura. Simon uprzedza czytelników, że od początku wyprawy prześladują go tajemnicze zdarzenia i dziwne zbiegi okoliczności. Czy to przypadek?  Bohater ostrzega – książka, tylko dla odważnych!

• Folder F

• 08.05.2020 08:08
          • „Filipek i dziewczyny” M. Strękowska-Zaremba

Seria książek dla dzieci, która w sposób humorystyczny przedstawia przygody Filipka Zaskrońca – wiecznego optymisty i łobuziaka. W tej części serii Filipek dowiaduje się, że będzie miał rodzeństwo.  Co się stanie, je3śli urodzi się siostra? Przecież z dziewczynami trudno wytrzymać.  Zacałują na śmierć i wygadają każdą tajemnicę! A jeśli się człowiek zakocha w takiej, to po nim!

„Franklin pomaga koledze” P. Bourgeois,  B. Clark

Bohaterem serii książek o Franklinie jest żółw. Każda kolejna książka opowiada o ważnych sprawach w życiu przeciętnego kilkulatka.