• "Poczytaj mi przyjacielu"

• Poczytaj mi przyjacielu

• 17.06.2015 22:53
          • W ramach realizowanego programu „Poczytaj mi przyjacielu” i obchodów w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 28.10.2014 uczennice Laura Nowakowska 2c, Katarzyna Bartoń 2c, Joanna Pałka 3a i Weronika Szerstjuk 3a czytały w klasie 3b i 3c SP informacje „ Dziki przodek psa”, „ Pies w pracy i w domu” z książeczki Nasi ulubieńcy. Psy i szczeniaki (autor Paweł Czapczyk, ilustracje Janusz Baszczak.), a 29.10.2014 Dominika Witkowska 2b i Patrycja Twardzisz 2b czytały w kl.3d SP „Wybierz psa dla siebie.” „Nasi ulubieńcy. Psy i szczeniaki”- to książka, w której można znaleźć odpowiedzi na pytania: na co zwrócić uwagę wybierając psa i opiekować się szczeniakiem i dorosłym psem, by nasz przyjaciel był zdrowy i szczęśliwy, a także kilka informacji o pochodzeniu psów, ich dzikich przodkach, pracach, w których pomagają człowiekowi, budowie ciała, psich zwyczajach, instynktach i zmysłach. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska