• Kreatywne Prace Plastyczne

• ZIMOWE DRZEWO WYKLEJANKA Z FOLII ALUMINIOWEJ

• 05.02.2023 12:08

• Uwaga! - uczniowie, którzy lubią aktywność plastyczną. Oto nasza propozycja w styczniu- zimowe drzewo. To praca  szczególnie atrakcyjna dla dzieci przez możliwość użycia niezwykłego materiału plastycznego w wyklejance z folii aluminiowej. Jest ona miękka, łatwo się formuje, można ją ciąć, odrywać, zwijać, zgniatać itp. Zachęcamy, zróbcie zimowe drzewo ze srebrzystej folii. Baśniowy efekt gwarantowany!

• Malowane nitką

• 08.01.2023 12:57
          • W grudniu uczniowie klasy 2c poznali technikę malowania nitką. Malowanie nitką to bardzo zabawowa i trochę magiczna technika plastyczna dla dzieci, ponieważ nie widać jak nitka „tańczy” pod papierem, a efekty końcowe są zróżnicowane i nieprzewidywalne. Zajęcia miały na celu rozwijanie myślenia abstrakcyjnego oraz rozwijanie wyobraźni u dzieci. Zobaczcie sami !!!
          • Jesienne drzewo

• 13.12.2022 22:12

• W listopadzie klasa 2c na tle z papieru artystycznego malowanego bibułą stworzyła dzieło pt: „Jesienne drzewo”.

Praca plastyczna jesienne drzewo dała nam możliwość mieszania technik plastycznych, czyli łączenia dwóch technicznych aktywności plastycznych. Bardzo lubimy tak pracować, ponieważ ta forma pozwala eksperymentować z różnorodnymi materiałami, nietypowymi ich zestawieniami i niewątpliwie uatrakcyjniła nasze zajęcia plastyczne. Tu malowanie farbami łączyliśmy  z papierową wydzieranką - wartościową techniką plastyczną dla dzieci, która wspiera rozwój małej motoryki i pomaga rozładowywać wewnętrzne napięcie. Oto efekt naszej pracy!

• Muchomory w roli głównej

• 30.10.2022 17:22
          • Zadanie drugie innowacji pedagogicznej Kreatywne prace plastyczne, realizowanej w klasie 2c to dzieło wykonane na papierze artystycznym stemplowanym  jesiennym listkiem w roli głównej „Muchomory”.  Pozdrawiamy Was jesiennie i kolorowo -Klasa 2c
          • KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE