• International boardgame

• Gra planszowa

• 15.07.2018 14:25
          • Efektem finalnym naszego projektu ma być gra planszowa- uczniowie mieli różne pomysłu jak powinna wyglądać.  Stworzona została ankieta online, gdzie każdy z uczniów mógł zagłosowac na swój template- wygrał schemat monopoly! tekst : Jolanta Michalczuk
          • Prezentacja o naszym kraju

• 08.06.2018 08:57
          • Uczniowie rozpoczęli realizację projektu International eTwinning boardgame od zawarcia znajomości ze swoimi partnerami przez platformę TwinSpace. Uczniowie wysyłają do siebie wiadomości ćwicząc w ten sposób komunikację w j. angielskim. Pierwszym poważnym zadaniem było przygotowanie prezentacji o swoim kraju , uwzględniając położenie geograficzne, klimat, miejsca warte odwiedzenia, sławne osoby. Nie zabrakło tez informacji o szkole , sporcie i pierogach ;P Nasi partnerzy z Reunioin również przygotowali dla nas informacje o swoim kraju, teraz na podstawie zrobionych przez siebie prezentacji uczniowie stworzą interaktywny quiz dla swoich partnerów, aby sprawdzić kto wie więcej o kraju partnerskim. Będzie się działo:)

Link do prezentacji: https://prezi.com/clqua73z_qsh/poland/
          • Projekt ‘International eTwinning board game’

• 07.06.2018 10:23
          • W listopadzie chętni uczniowie z klasy 7b rozpoczęli realizację projektu ‘International eTwinning boardgame’, który został stworzony wspólnie z partnerem z Reunion (Francja). Projekt ten, poza rozwijaniem kompetencji językowych uczniów oraz poznaniem różnych narzędzi TIK, ma na celu stworzenie międzynarodowej gry planszowej w formie papierowej oraz jej komputerowej wersji napisanej w języku programowania Scratch. Ogólny plan projektu:
            - przydzielenie  ‘ partnerów’ z którymi uczniowie będą pisać e-maile w języku angielskim,
            - uczniowie przygotowują prezentację o sobie,
            - wymiana pomiędzy partnerami informacji o szkole, swoim mieście,
            -  przygotowanie prezentacji o swoim kraju,
            - quiz online wśród partnerów dotyczący informacji o kraju partnerskim,
            - przygotowanie w grupach gry planszowej (pytania, odpowiedzi, zasady gry- w j.angielskim),
            - wstęp do programowania w j. angielskim,
            - stworzenie gry w programie Scratch,
            - podsumowanie i ewaluacja.
            Czas trwania projektu: listopad 2017- czerwiec 2018. Koordynator projektu : Jolanta Michalczuk