• "Ucz się uczyć"

• Kurs metodyczny w Wielkiej Brytanii

• 05.10.2018 15:40
        • Podczas ostatnich wakacji dwie nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły uczestniczyły w kursie organizowanym w Londynie przez jedną z angielskich instytucji edukacyjnych. Tym razem program Erasmus + pozwolił na udział anglistek w kursie „ Teaching with technology”, który był realizowany w ramach projektu „ Ucz się uczyć”. Tematyka zajęć i warsztatów dotyczyła innowacyjnych metod wykorzystania technologii informatycznej i komputerowej w nauczaniu języka angielskiego. Głównymi celami kursu było wyposażenie uczestników w   wiedzę i umiejętności  poprzez eksperymentowanie z różnymi narzędziami technologii informacyjno–komunikacyjnej, zapoznanie z językiem ICT oraz wskazanie sposobów motywowania uczniów poprzez ćwiczenia z użyciem technologii w celu rozwijania ich kreatywności i wyobraźni. Wśród nowopoznanych narzędzi znalazły się ciekawe aplikacje i platformy edukacyjne, w tym m.in.: Edmodo, Flipped learning, Jing and Snagit, edublogs i wiele innych, które były testowane podczas ćwiczeń praktycznych. Poznane metody z pewnością poszerzyły warsztat pracy nauczycieli, a wykorzystywane na lekcjach przyczynią się także do podniesienia jakości pracy szkoły. Ponadto kontakty nawiązane z nauczycielami z innych krajów europejskich podczas trwania kursu wpłyną również na motywację uczestników do dalszej pracy w ramach projektów międzynarodowych. Poza udziałem w ciekawych zajęciach prowadzonych przez brytyjskich edukatorów, wyjazd do Londynu była także okazją dla nauczycielek do poznania oferty kulturalnej miasta, w tym wizyt w muzeach i galeriach. Uczniowie z pewnością będą zadowoleni z nowinek technologicznych, które urozmaicą naukę języka, natomiast nauczyciele naszej szkoły, dzięki wymianie doświadczeń także nabędą nowe umiejętności.