• "Ucz się uczyć"

• Na konkursie w Barcelonie

• 09.09.2018 10:51
        • W czasie wakacji, w sierpniu 2018 roku kolejna 2 – osobowa grupka naszych nauczycieli (matematyk i fizyk) uczestniczyła w ramach projektu „Ucz się uczyć”, realizowanemu dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej i programu Erasmus+, w międzynarodowym kursie „ Web Solution for your classroom” w Barcelonie. Uczestnicy szkolenia poszerzali swoją wiedzę na temat korzystania z technologii ICT na zajęciach lekcyjnych i poza nimi. Kurs skupił się na rozwiązaniach internetowych, takich jak Edmodo, narzędzia edukacyjne Google, Canva, quizy online i inne.

Uczestnicy uczyli się poprzez pracę w grupach i działania praktyczne. Mieli możliwość przetestowania różnych narzędzi bezpośrednio na zajęciach i wymiany pomysłów na ich wykorzystanie w klasie. Zwiększyła się ich świadomość mocnych i słabych stron wielu różnych narzędzi ICT.

Techniki nabyte podczas kursu sprawią, że lekcje będą bardziej angażować uczniów, przez co zwiększy się ich skuteczność.

Koleżanki, które brały udział w tym kursie, podzielą się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami podczas rady pedagogicznej oraz w trakcie szkolenia, które zorganizują w naszej szkole.

Materiały dotyczące nowych narzędzi zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Udział w międzynarodowym szkoleniu zachęcił je do pisania kolejnych wniosków o dofinansowanie z programu Erasmus+.
          Prezentacja >>>>>