• Zuchy

• Halloween u Zuchów

• Galeria

W dniu 30 października na zbiórce odbyło się przyjęcie z okazji Halloween.

Zuchy zaprosiły gości - swoich kolegów, uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Zuchy i goście zapoznali się z tradycją tego święta. Zuchy dla swoich gości przygotowały zabawy i wróżby. Mogliśmy zabawy i wróżby porównać z wróżbami, które towarzyszą nam przy święcie andrzejkowym. Odbył się też przegląd strojów Halloween, a całej zabawie towarzyszył słodki poczęstunek i muzyka.

• Zuchy na uroczystości z okazji Święta Niepodległości

• 11 listopada zuchy z naszej szkoły uczestniczyły w Manifestacji patriotycznej z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu o godzinie 11.00.

Zuchy wysłuchały przemówienia Pana Prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego i apelu poległych, a następnie złożyły kwiaty przed płytą upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu dla małych zuchów.

• Andrzejki u Zuchów

• Galeria

W dniu 27 listopada na zbiórce zuchów odbyły się Andrzejki.

Zuchy przygotowały różne wróżby dotyczące swojej przyszłości. Odbył się pokaz mody andrzejkowej i lanie wosku. Oczywiście były też zabawy i pląsy zuchowe i słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale.

• Betlejemskiego Światła Pokoju

• Galeria

19 grudnia zuchy z 38 Gromady Zuchów z naszej szkoły uczestniczyły w uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Księdzu Biskupowi i środowiskom harcerskim w kościele Św. Katarzyny w Zamościu.

Poświęcenie opłatków i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju poprzedziła Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka. Tegoroczne uroczystości przebiegają pod hasłem: „Pokój jest w Nas". Zuchy Betlejemskie Światło zaniosły do Zespołu Szkół Nr 3, aby siła i radość tego światła zagościła w każdym z nas. Światło zostało przekazanie społeczności szkoły na ręce Naszej Pani Dyrektor.

38 Gromada Zuchów „Iskierki” wszystkim swoim sympatykom, kolegom i rodzicom życzy WESOŁYCH ŚWIĄT.

Agnieszka Urbaniec

• 38 Gromada Zuchów" Iskierki" na uroczystościach patriotyczno -religijnych w 75 rocznicę zbrodni katyńskiej

• Galeria

W naszym mieście, 12 kwietnia 2015 roku, odbyły się  uroczystości patriotyczno – religijne w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Rozpoczęły się o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu Happeningiem w wykonaniu młodzieży z zamojskich szkół. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, dyrekcja szkoły, uczniowie klas gimnazjalnych, nauczyciele oraz gromada zuchów. Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń na płycie rynku układaliśmy kartki z wydrukowanymi nazwami miejscowości w których zostali zamordowani polscy żołnierze w czasie II Wojny Światowej na terenie dawnego ZSRR.