• Warto być dobrym

• Nagłówek

• „My już od dawna jesteśmy dobrzy, a teraz możemy pochwalić się tym całemu światu” - Dorota Wilczyńska

W marcu nasza szkoła przystąpiła do popularnej Akcji "Warto być dobrym" organizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Jej celem jest promowanie pozytywnych wzorców postaw wśród dzieci w szkołach podstawowych, a także zwiększenie zainteresowania wolontariatem jako drogą do samorealizacji. Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów, który każda szkoła prowadzi samodzielnie. W konkursie biorą udział uczniowie klas 4-6. Nagrodą w konkursie dla uczestników każdej szkoły jest rower marki KROSS o wartości ok. 1000 zł, który pojawił się już na jednym z naszych korytarzy, ufundowany przez organizatora

Zasady konkursu:

·        Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.

·       Finaliści z poszczególnych klas (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które przystępując do akcji na początku semestru zobowiążą się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują:

• Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych.

Uczniowie naszej szkoły bardzo często uczestniczą w akcjach charytatywnych i doskonale znają znaczenie słów „WARTO BYĆ DOBRYM". Teraz możemy pochwalić się innym ile już zrobiliśmy i ile jeszcze przed nami.
          Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

Więcej informacji na stronie: www.wartobycdobrym.pl