• Klasy I-III - 2018/2019

• 21.06.2019 16:07

• Każdy z nas rodzi się w jakiejś Ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobne tradycje, troszczą się o losy swojej Ojczyzny, losy swoich rodaków i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia: radosne i bolesne. Zawsze jednak Polakom otuchy, sił do walki,  do dobrej pracy dla swojej ojczyzny, dodawały symbole narodowe: hymn, godło i biało-czerwona flaga. By podkreślić znaczenie tych symboli SU klas 1-3 ogłosił w maju konkurs plastyczny pt. „Symbole narodowe”. Prace plastyczne lub techniczne dowolną techniką wykonywali uczniowie całej klasy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej pomysłowości i kreatywności.

Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

tekst Elżbieta Karol

• Nareszcie wakacje!

• 18.06.2019 20:50
          • Wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzymy :

samych słonecznych dni, pysznych lodów,

czystej wody w basenie, mało bolących strupów na kolanach,

przynajmniej jednej przeczytanej książki,

nieswędzących ugryzień komarów,

długo trwających szczęśliwych chwil,

jednym słowem – UDANYCH WAKACJI !!!

Samorząd Uczniowski kl. 1-3 wraz z opiekunami

• Witaj Wiosno!

• 07.04.2019 19:41

• Zmykaj Zimo!

Witaj Wiosno!

Będzie wszystko pięknie rosło!

Jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my  chcemy obudzić Wiosnę. Uczniowie przeszli ulicami  osiedla z kolorowym gaikiem  zachęcając Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie.

W wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły.

opiekunowie SU

• Góra Grosza

• 25.03.2019 21:28

• Jak co roku  na przełomie  listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet pod nazwą  Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i tym razem każdy przyniósł tyle ile mógł – w myśl zasady „ Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W tym roku udało nam się uzbierać aż 500 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 10.03.2019 17:20
          • Wiesz już jak bezpiecznie surfować w sieci? Sprawdź to! Weź udział w quizie i otrzymaj punkty. W ten sposób poznaj zagrożenia płynące z internetu.
            Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu SU klas 1-3 zaprosił nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do rozwiązania wspólnie z uczniami Quizu nt. Bezpieczeństwo w internecie. Wystarczyło otworzyć stronę : sieciaki.pl

opiekunowie SU