• 2017/2018

• RÓZGA

• 05.03.2018 09:57
          • 20.02. 2018 w świetlicy szkolnej p. Joanna Krulikowska, psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, czytała uczniów klas 2 książkę pt. „Rózga” - niezwykłe, przewrotne, wzruszające i mądre opowiadanie Grzegorza Kasdepkeo dziecięcych marzeniach i ich urzeczywistnianiu nieraz okupionym wyrzeczeniami.

Kornel marzy o psie. Marzy tak mocno jak tylko dzieci to potrafią. Kiedy pewnego dnia wraca ze szkoły do domu zauważa wiklinowy koszyk. Wzruszony zagląda do niego i widzi smycz. Samą smycz. Ojczym Kornela proponuje mu pewien układ - jeśli chłopiec przez sześć tygodni pozostałych do Świąt będzie trzy razy dziennie wychodził ze smyczą na spacer - rodzice pomyślą nad zaproszeniem psa do domu.

Czytając książkę zastanawiałyśmy się, czy będąc dorosłymi umiemy o czymś marzyć tak jak Kornel? Czy umiemy dążyć do spełnienia swojego marzenia podporządkowując się różnym mało przyjemnym obowiązkom? Czy umiemy być tak wytrwałe, jak wytrwały był Kornel?

Zostajemy z tymi pytaniami, a Was zachęcamy do lektury...

W szkolnej bibliotece znajduje się 1 egzemplarz tej interesującej książki. Zapraszamy! Organizatorki akcji: Marta Margol, Anna Stabińska. Teks: Marta Margol

• Wigilia Małgorzaty

• 21.12.2017 16:21
          • 15.12.2017 r. w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” w świetlicy szkolnej p. dyr. Teresa Sołowiej czytała uczniom klas 3b i 3c książkę pt. „Wigilia Małgorzaty” - wzruszającą opowieść o tym, że w Wigilię naprawdę zdarzają się cuda.

• Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

• 12.12.2017 16:19
          • 05.12. w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” w świetlicy szkolnej p. Sylwia Zimon czytała uczniom klas 1a, 1b i 1d książkę pt. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”.

Święta Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki? To niemożliwe! Dzielna gąska Zuzia wyrusza w Wigilię na niebezpieczną wyprawę. Chce ściągnąć z nieba gwiazdkę na świąteczną choinkę. W trakcie pełnej przygód wędrówki odkrywa wartość przyjaźni i prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia..

Książka uświadamia dzieciom jak wielka jest siła przyjaźni i jak niezwykła magia towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie dobra materialne schodzą na drugi plan, a najważniejsze stają się rzeczy, których nie kupimy za żadne pieniądze. Dodatkową zaletą książki jest dwujęzyczna wersja opowiadania. Uczniowie mieli więc okazję wysłuchać opowiadania w obu językach, utrwalać wiadomości i mieć przy tym ogromną frajdę! Książka jest przepięknie ilustrowana. W szkolnej bibliotece znajdują się 1 egzemplarz tej interesującej książki. Zapraszamy! Organizatorki akcji: Marta Margol, Anna Stabińska. Tekst: M. Margol

• Święto Misia w świetlicy

• 27.11.2017 08:59
          • Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka; można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak!

W szkolnej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 23 listopada - to już coroczna tradycja. Uczniowie poznali historię święta, rozmawiali o najpopularniejszych bohaterach książek o misiach, wykonywali prace plastyczne przedstawiające te sympatyczne zwierzaki. Nie zabrakło degustacji miodu – ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Mamy nadzieję, że to misiowe święto zostanie we wspomnieniach uczniów na długi czas. Dzień Misia w świetlicy przygotowały:
            M. Margol i A. Stabińska. Tekst: M. Margol

• JESIEŃ LIŚCIA JASIA

• 03.11.2017 14:40
          • Jesień to czas, kiedy liście przeprowadzają się do innego domu.

Niektórzy nazywają to umieraniem.

Już po raz piaty w klasach 3 w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” czytana była książka Leo Buscaglia „Jesień liścia Jasia”; w tym roku czytały ją pani dyr. Maria Mołdoch, pani dyr. Marta Zwolan i pani dyr. Edyta Wasil.

Jesień liścia Jasia to ciepła i mądra opowieść o życiu i śmierci splatających się w jedną całość. W tej książce tytułowy Jaś, mały listek, żyje na  wielkim drzewie wraz ze swymi przyjaciółmi. Jaś zmienia się, gdy zmieniają się pory roku,  aby w końcu ze śniegiem spokojnie opaść na ziemię. Sposób przedstawienia tego niezwykle delikatnego tematu, który jest przecież elementem prawdziwego życia, skłania do przemyśleń i porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych. To piękna książka o przemijaniu, ale przede wszystkim o tym, że nawet Jaś, mały listek na wielkim drzewie, jest potrzebny. Zarówno dzieci i dorośli odnajdą w tej książce ciepło, piękne zdjęcia oraz mądre przemyślenia.

Sprzedawana w milionowych nakładach i przetłumaczona na kilkanaście języków – w szkolnej bibliotece znajduje się 2 egzemplarze tej niezwykłej książki. Zapraszamy!

Organizatorki akcji: Marta Margol, Anna Stabińska